Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Ponoči bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 6 °C.
0°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
-1°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 4°C
torek, 20.11.2018
1°C | 3°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 18h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
0°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Andreja Cilenšek in njena Knjiga življenja


KULTURA

| |
12.02.2017      22:00
A A

Andreja Cilenšek in njena Knjiga življenjaDeli:

V torek, 7. februarja 2017, smo v Občinsko knjižnico Braslovče povabili domačinko Andrejo Cilenšek. Zase pravi, da je raziskovalka in opazovalka življenja, duhovna iskalka. Privlači jo tematika smrti. Rada se druži s starostniki in jim pomaga pri izboljšanju kakovosti njihovega življenja. Končuje študij organizatorke socialne mreže in je dejavna prostovoljka v Domu ob Savinji v Celju ter v Slovenskem društvu hospic. Do dela, ki jo notranje polni in veseli, jo je pripeljalo večletno delo na sebi v šoli duhovnosti in meditacije Clairvision v Kaliforniji. Vodi pogovorne skupine s starostniki in izvaja predavanja na temo staranja, minljivosti in žalovanja. Pripravila je vodnik za notranje potovanje vsakogar, ki bi želel pogledati vase ter zapisati svoje občutke in misli o življenju ter minljivosti življenja. Vodnik z naslovom Knjiga življenja nam je skozi pogovor tudi predstavila. Knjiga je namenjena vpogledu v naša življenja in tudi premisleku o tem, kaj bi radi sporočili tako sebi kot vsem, ki jih imamo radi. Avtorica knjige meni, da bi si vsak v življenju moral vzeti čas za razmislek o svojem odnosu do življenja, do svojih čustev, predvsem do svojih strahov, minljivosti. V tempu življenja, ko dnevi pogosto tako bežijo mimo nas, da si redko vzamemo čas zares biti sami s sabo, smo si vzeli čas za nas. Za druženje. Za pogovor, ki je bil globlji, intimnejši. Dotaknil se je vsakogar izmed nas. In verjamem, da smo vsaj ta večer čutili sebe, zaznavali sebe globlje in se občutenju tudi odprli.

 

Laura Jelen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Braslovče? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.