Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
13°C | 26°C
petek, 19.09.2018
13°C | 27°C
sobota, 21.09.2018
13°C | 29°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 23°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Andreja Cilenšek in njena Knjiga življenja


KULTURA

| |
12.02.2017      22:00
A A

Andreja Cilenšek in njena Knjiga življenjaDeli:

V torek, 7. februarja 2017, smo v Občinsko knjižnico Braslovče povabili domačinko Andrejo Cilenšek. Zase pravi, da je raziskovalka in opazovalka življenja, duhovna iskalka. Privlači jo tematika smrti. Rada se druži s starostniki in jim pomaga pri izboljšanju kakovosti njihovega življenja. Končuje študij organizatorke socialne mreže in je dejavna prostovoljka v Domu ob Savinji v Celju ter v Slovenskem društvu hospic. Do dela, ki jo notranje polni in veseli, jo je pripeljalo večletno delo na sebi v šoli duhovnosti in meditacije Clairvision v Kaliforniji. Vodi pogovorne skupine s starostniki in izvaja predavanja na temo staranja, minljivosti in žalovanja. Pripravila je vodnik za notranje potovanje vsakogar, ki bi želel pogledati vase ter zapisati svoje občutke in misli o življenju ter minljivosti življenja. Vodnik z naslovom Knjiga življenja nam je skozi pogovor tudi predstavila. Knjiga je namenjena vpogledu v naša življenja in tudi premisleku o tem, kaj bi radi sporočili tako sebi kot vsem, ki jih imamo radi. Avtorica knjige meni, da bi si vsak v življenju moral vzeti čas za razmislek o svojem odnosu do življenja, do svojih čustev, predvsem do svojih strahov, minljivosti. V tempu življenja, ko dnevi pogosto tako bežijo mimo nas, da si redko vzamemo čas zares biti sami s sabo, smo si vzeli čas za nas. Za druženje. Za pogovor, ki je bil globlji, intimnejši. Dotaknil se je vsakogar izmed nas. In verjamem, da smo vsaj ta večer čutili sebe, zaznavali sebe globlje in se občutenju tudi odprli.

 

Laura Jelen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Braslovče? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.09.2018 | Tečaji in delavnice
Brezplačni nadaljevalni tečaj španskega jezika
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI nadaljevalni TEČAJ nemškega jezika
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
29.09.2018 | Družabni dogodki
TVOJ BODOČI BIVŠI MOŽ - VID VALIČ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.