Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
19°C
1°C
JUTRI
19°C
4°C

Prejet pozitiven sklep o podpori za operacijo "Odvajanje in čiščenje v porečju Savinje - občina Braslovče, Polzela in Žalec"

Služba vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko je sprejela odločitev o podpori operacije "Odvajanje in čiščenje v porečju Savinje - občina Braslovče, Polzela in Žalec", nosilec katere je Občina Braslovče. Operacija v skupni višini 2. 120.235,21 EUR se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014-2020. 

Skupni prispevek k operaciji znaša 954.195,44 EUR. Prispevek Evropske unije znaša 758.970,75 EUR in bo realiziran predvidoma v letu 2021. Nacionalni prispevek državnega proračuna pa znaša 129.742,69 EUR prav tako s predvideno realizacijo v letu 2021.

Na območju oblčine Braslovče bo v okviru operacije dograjen manjkajoč kanalizacijski sistem v naselju Parižlje in celoten kanalizacijski sistem v naselju Orla vas. V teku je postopek javnega naročila za izbor izvajalca, ki bi z deli pričel predvidoma v mesecu marcu. Gradnja bo zaključena predvidoma v septembru letošnjega leta.


Izjava za javnost:

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi