Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 33°C
torek, 20.08.2018
18°C | 35°C
sreda, 21.08.2018
18°C | 35°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 35°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Počitniško vijuganje na Kaninu


TURIZEM

| |
20.02.2018      14:52
A A

Počitniško vijuganje na Kaninufoto: Franci Hosnar
foto: Franci Hosnar
Deli:

23. decembra 2016 so se ponovno zagnale naprave na najvišjem smučišču v Sloveniji. Otvoritev smučišča je pomembno vplivala na turizem v dolini Soče v zimskem času. Sledila je uspešna poletna sezona, v kateri je smučišče postreglo s prvo novostjo, družinsko ferrato Via Prestreljenik, ki je bila zelo obiskana.

Vreme je bilo letos smučišču zelo naklonjeno, saj so prvič v celotni zgodovini smučišča sezono začeli že 10. novembra. Tako je prve tri dni približno 700 smučarjev že uživalo na naravnem visokogorskem snegu in na soncu nad oblaki.

Večina urejenih prog je primerna za bolj izkušene smučarje, vendar se tudi za začetnike najde primeren teren, odločite se lahko pa tudi za skupinski ali individualni tečaj, prilagojen vašim željam. Velja omeniti, da je povezano smuščišče Kanin-Sella Neva pravi raj za vse freeride in turne smučarje, saj ponuja ogromno možnosti za smučanje izven urjenih prog. Predvsem na senčnih pobočjih na italijanski strani  so pogoji za freeride odlični, saj snežna odeja zdrži bolje in dlje. V primeru nepoznavanja terena in razmer ter vsem začetnikom priporočajo najem vodnika.

Na svoj račun pridejo seveda tudi nesmučarji, ki lahko ob skodelici kave ali kosilu v restavraciji Prestreljenik občudujejo čudovito panoramo Alp in celo Jadrana. Pogled s smučišča na morje je izredna redkost in to naredi Kanin poseben. Odličen ambient ponuja tudi »snežna plaža« najvišje ležečega slovenskega bara – Kanin Ski Bum bara, kjer lahko zleknjeni v ležalnik preprosto samo uživate v razgledih. Otrokom je na voljo poseben otroški meni v restavraciji Prestreljenik, razvedrijo pa se lahko v igralnem kotičku.

Na A postaji, ki je vstopna postaja krožno-kabinske žičnice, pa se nahaja okrepčevalnica Kaninske legende,  kjer si lahko vzamete čas za jutranjo kavo pred smuko ali popoldanski  prigrizek pred odhodom domov.

Zavod Sončni Kanin je prevzel v upravljanje tudi avtodomsko postajališče, ki se nahaja na spodnji postaji žičnice. 

. Vse informacije o smučišču (aktualno, dogodki) so objavljene na naši uradni spletni strani www.kanin.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.08.2018
Danes ni dogodkov.
21.08.2018 | Kino
LETNI KINO KANIN - A POSTAJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.