Logo MojaObčina.si

Bovec

JUTRI
11°C
-1°C
ČE.
15°C
-2°C
1434

Adventure Travel Trade World Summit, Salta – Argentina

Med 16. in 19.10.2017 se je v Salti v Argentini odvijalo svetovno srečanje organizatorjev pustolovskih potovanj. V imenu STO sta se ga udeležila Saša Verovšek, vodja projektov na STO in Janko Humar, v.d. direktor Turizma Dolina Soče. Uspešno sta predstavila projekt Alpe Adria Trail, pohodniško pot od Grossglocknerja do Jadrana, ki vključuje tudi našo dolino (Turizem Dolina Soče izvaja naloge booking centra za slovenski del poti).

Srečanja se je udeležilo preko 800 delegatov iz vsega sveta, organiziralo pa ga je združenje pustolovskega turizma (Adventure Travel Trade Association), ki z razliko od tradicionalnih organizatorjev potovanj namenja veliko večjo pozornost trajnostnim načelom in odgovornemu odnosu turizma do naravnega okolja in domačinov. Pristop, ki bi ga glede na izjemne naravne danosti in dediščino prebivalcev morali posvojiti tudi v Posočju. Več informacij v poročilu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!