Logo MojaObčina.si

Bovec

DANES
33°C
18°C
JUTRI
30°C
16°C
2751

Na Žagi dočakali še uradno odprtje nove šole z vrtcem

»Kdo ima najlepši vrtec in šolo?« je udeležence uradnega odprtja nove šole in vrtca na Žagi uvodoma v svojem nagovoru presenetil vidno zadovoljen bovški župan Siniša Germovšek. Vendar se publika ni pustila zmesti in mu je kmalu servirala odgovor: »Žaga!«

Objekt, vreden okoli 1.870.000 evrov (pri čemer je Občina Bovec zagotovila 1.300.000 evrov lastnega denarja) je po besedah župana »namenjen otrokom iz vasi Žaga in Srpenica, vendar bo služil tudi vsem krajankam in krajanom ter bo poslej steber družabnega življenja in dogajanja.«

 

Pomembna pridobitev tako za sam kraj kot tudi občino je botrovala k številnim zahvalam in čestitkam ter dobrim željam. »Danes govorimo o presežkih in nadvse vesel sem, da smo izpeljali skrbno načrtovan projekt ter odpravili vse dvome, ki so bili prisotni še sredi julija, ko smo podrli staro, dotrajano, montažno šolo, zgrajeno po potresu leta 1976,« je med drugim dodal župan Germovšek, ki kljub zadovoljstvu ni mogel mimo »nagrade za novo pridobitev«, ki jo bo občini že v kratkem prinesel nov nepremičninski davek.

 

Da se za obstoj vrtca in šole v prihodnosti ni bati, je v nadaljevanju na včerajšnji svečanosti poudaril ravnatelj OŠ Bovec Iztok Kenda. Rodnost v vaseh Log Čezsoški, Srpenica in Žaga je namreč po njegovem mnenju dovolj velika, celo tako, da so morali v preteklem letu omejiti vpis otrok v vrtec.

 

Več o dogodku si boste lahko prebrali v naslednjih dneh.

 

Foto: T. Š. F.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi