Logo MojaObčina.si

Bovec

JUTRI
31°C
17°C
TOR.
32°C
16°C
Deli

ŽIVIMO ŽIVLJENJE Z NASMEŠKOM

Dobrodelna glasbeno-nogometna prireditev, ŽIVIMO ŽIVLJENJE Z NASMEŠKOM, je presegla vsa pričakovanja. S prostovoljnimi prispevki je bilo zbranega toliko denarja, da ga bo verjetno dovolj še za organizacijo šole v naravi prihodnje leto.

Spomnimo, da se je Podružnična šola za izobraževanje in usposabljanje otrok s posebnimi potrebami OŠ Tolmin, v kateri znanje in seveda osnovne življenjske veščine na svoj način pridobivajo otroci s posebnimi potrebami iz občin Bovec, Kobarid in Tolmin, skupaj s starši otrok znašla pred veliko težavo. Zaradi pomanjkanja sredstev letos ne bi mogli izvesti šole v naravi ob morju, za kar bi morali zagotoviti okoli 8000,00€. Letos bi lahko to omogočili le enemu, prihodnje leto drugemu in tretje leto tretjemu oddelku. Verjetno ni treba posebej poudarjati, kako zelo so ti otroci navezani eden na drugega, saj so bolj kot sošolci ena velika družina. Zato so z ganljivim povabilom poprosili za pomoč Občine, dobrodelne organizacije in druge.

Na mizo bovškega župana Valterja Mlekuža je prošnja prispela ravno v trenutku, ko je bil pri njem na delovnem obisku direktor območne enote Zavarovalnice Triglav d.d., Ivica Vulić, in tako je njuna namera, da organizirata dobrodelno nogometno tekmo, dobila tudi svoj namen. Velike dimenzije pa v trenutku, ko je Mlekuž k sodelovanju povabil prijatelja Dejana Vunjaka. Ta je namreč za dobrodelni dogodek pridobil še več glasbenikov in tako je v Športni dvorani Tolmin včeraj potekal eden največjih, zagotovo pa zaradi mešane družbe doslej še nikoli viden nogometno-glasbeni spektakel.

Tudi sam obisk je presegel vsa pričakovanja, saj je bila Športna dvorana v Tolminu, kljub temu da v njej sicer lahko sedi 800 gledalcev, in da je veliko ljudi dve uri in pol trajajoč spektakel spremljalo tudi stoje, več kot 200 ljudi žal ni moglo več najti prostora.

Začelo se je z glasbenim nastopom Dejana Vunjaka, zatem so na prizorišče prikorakale vse štiri ekipe, ki so jih sestavljali politiki, gospodarstveniki, nogometaši zlate generacije slovenskega nogometa in glasbeniki iz vse Slovenije. Na parketu je nato zablestela Plesna skupina otrok Podružnična šole za izobraževanje in usposabljanje otrok s posebnimi potrebami OŠ Tolmin in požela bučen aplavz.

Nato je šlo zares, in ko je Judita Špolad, pomočnica ravnatelja OŠ Franceta Bevka Tolmin in vodja podružnične šole kot prva brcnila žogo, se je začel turnir štirih tekem, ki so se prepletale z glasbenimi nastopi na odru. Glasbeniki so dokazali, da odlično obvladajo oba parketa, tako nogometnega kot odrskega, publika pa je navdušeno spodbujala čisto vse igralce. Tudi gospodarstveniki so žogo brcali presenetljivo dobro, tako da je celo ekipa nogometašev v slovenskih reprezentančnih dresih za nadvlado nasprotnika morala uporabiti vse svoje znanje. Politiki pa so se morali zahvaliti predvsem svojemu vratarju, predsedniku DZRS  Milanu Brglezu, da se njihova mreža ni pretirano tresla.

Seveda pa je šlo vseskozi le za odličen spektakel, ki v sebi ni nosil tekmovalnosti in želje po zmagi v obliki golov, temveč eno samo veliko željo po zmagi z višino zbranih sredstev. In ta zmaga je bila resnično najslajša in veličastna, saj je bilo zbranih samo prostovoljnih prispevkov več kot 6000,00€, skupaj s POKROVITELJI, ki so navedeni v priponki, pa je bilo zbranih 16.550,00€.

Simbolični ček sta vodji Podružnične šole Juditi  Špolad predala pobudnika akcije župan Občine Bovec Valter Mlekuž in direktor Zavarovalnice Triglav - Območne enote Nova Gorica  Ivica Vulić.

Vidno ganjena, se je Špoladova vsem srčno zahvalila:

»Niti v sanjah nismo pričakovali takšnega odziva in pomoči za izpeljavo naše šole v naravi na morju. Tja bomo popeljali vseh 38 učencev. Denarja bo ostalo še za naslednje leto.“ 

Župan Občine Bovec Valter Mlekuž tudi ni mogel skriti solza sreče:

“Z Ivico sva izkoristila poznanstva, jaz v politiki, on pa v nogometu in med podjetniki. Pobuda je padla na plodna tla in vsi skupaj smo naredili dobro delo. Za današnji dogodek pa mi zmanjka besed, s katerimi bi izrazil, kako sem srečen.” 

Zapisal: MILAN ŠTULC

Foto: TOMAŽ KENDA

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi