Logo MojaObčina.si

Bovec

DANES
21°C
15°C
JUTRI
22°C
8°C
Deli
1284

OBVESTILO O USPOSABLJANJU SLOVENSKE VOJSKE NA BOVŠKEM

Pred dnevi sta bovškega župana Valterja Mlekuža obiskala podpolkovnik Miha Kuhar in višji štabni vodnik Matjaž Vindiš iz 1. Brigade Slovenske vojske in ga obvestila, da bo Slovenska vojska v sodelovanju z ameriško vojsko, na Bovškem izvedla vojaško vajo oziroma usposabljanje.

 

Skupno usposabljanje bo potekalo 18. in 20. 12. 2018, obakrat med 9. in 10. uro, izvedla ga bosta Slovenska vojska in 56. RQS/USAFE, potekalo pa bo na območju letališča Bovec in planine Predolina. Usposabljanje bo osredotočeno na razvoj "Pathfinder" zmogljivosti in pa reševanja izoliranega osebja v visokogorju. Vključevalo bo urjenje postopkov pristajanja in vzletanje helikopterjev ter reševanja oseb v visokogorju.

 

Zaradi same logistike na letališču Bovec se je sestanka udeležil tudi direktor družbe AVIOFAN, ki upravlja letališče.

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi