Logo MojaObčina.si

Bovec

DANES
14°C
-2°C
JUTRI
13°C
6°C

PREŠERNOV DAN

Na slovenski dan kulture,Prešernov dan, so se povsod po Sloveniji odvile številne proslave. Tudi v veliki dvorani Ite Rine v Kulturnem domu Bovec so v soboto, 8. februarja, na obletnico smrti največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna (1800-1849), s kulturnim programom počastili slovenski kulturni praznik in se poklonili pesniku.

Moški pevski zbor »Golobar«, pod vodstvom Danila Durjave, Mešani pevski zbor »S planin«, pod vodstvom Martina Kavčiča in učenci Glasbene šole Tolmin-enote Bovec, pod vodstvom prof. Katje Skočir, so z ubranim petjem in glasbenimi nastopi, recitatorke pa s Prešernovimi recitacijami, pričarali izvrsten kulturni večer. Za uvodne in zaključne besede je poskrbela članica Gledališke skupine BC Slavica Della Bianca, celotno proslavo pa je organiziral Mitja Cuder, KUD Golobar.

Zapisal in foto: MILAN ŠTULC

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi