Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu zmerno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v zahodni polovici Slovenije bodo sprva še občasne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem in v vzhodnih krajih do okoli 20 °C.
12°C | 23°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 25°C
petek, 19.10.2018
12°C | 24°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 25°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OrkesterkamP XIII. v Bovcu


OBČINSKE, DOGODKI, UMETNOST

| |
21.06.2018      11:49
A A

OrkesterkamP XIII. v BovcuDeli:

Kulturno društvo UPOL, pod umetniškim vodstvom Simona Perčiča, s podporo Občine Bovec in promocijskim partnerjem, Javnim zavodom za turizem Dolina Soče, to poletje v Bovcu pripravlja trinajsti OrkesterkamP. Na OrkesterkamP XIII. se je prijavilo 180 glasbenikov iz Slovenije, Italije, Bolgarije in Španije.

 

OrkesterkamP XIII.

Dodatno glasbeno izobraževanje, ki bo v Bovcu v celoti potekalo šestič zapored, s premišljenimi pedagoškimi metodami priznanih mentorjev, koncertantov in profesorjev vstopa v novo sezono z bogatimi programskimi spremembami. Ohranja pa osnovni kredo: podporo mladinskemu glasbenemu ustvarjanju in zabavi s kakovostnimi programi izobraževanja.

OrkesterkamP XIII. ohranja idejo pri razvijanju in promociji kulturnega turizma s pozitivnimi stranskimi učinki na turizem in gospodarstvo. V 2018 bo samo s svojimi programi poskrbeli za nočitve 180 udeležencev in 18 glasbenih strokovnjakov. Skupaj s 45 gostujočimi glasbeniki na festivalu bo Bovec obiskalo okrog 240 glasbenih obiskovalcev vseh starosti.

 

Na podlagi vtisov lanskoletnih udeležencev smo letos programe malce podaljšali in preuredili. Udeleženci bodo izkušnje iz orkestrske igre pridobivali v dveh starostno definiranih programih, znotraj katerih bodo lahko sodelovali v vseh orkestrih kjer najdejo svoj inštrument. Orkestre bodo vodili različni dirigenti in so prilagojeni starostni in težavnosti stopnji.

Junior OrkesterkamP Week (do 13 let, 6 dni, od 24. do 29. junija 2018) – 100 udeležencev

Orkestri:

 • Ansambel flavt (dirigentka Nataša Burger)
 • Trobilni ansambel (dirigent Stefan Garkov)
 • Godalni orkester (dirigentka Katarina Jericijo)
 • Pihalni orkester (dirigent Aleš Grosek)
 • Simfonični orkester (dirigent Stefan Garkov)

Intermediate OrkesterkamP Week (od 13 let naprej, 9 dni, od 30. junija do 8. julija 2018) – 80 udeležencev

Orkestri:

 • Bovec Big Band (dirigent Janez Vouk)
 • Jazz skupine (mentor Mileta Grujić)
 • Tolkalni ansambel (mentor Gal Krajčič)
 • Pihalni orkester (dirigent Francisco Javier Gutiérrez Juan)
 • Godalni orkester (mentor Gregor Traven)
 • Camerata (mentor Gregor Traven)
 • Simfonični orkester (dirigent Francisco Javier Gutiérrez Juan)

 

Mentorji za orkestrsko igro:

Nataša Burger, Neža Zupanc – flavta; Nina Klinar – saksofon; Aleš Grosek, Urška Zupan – klarinet; Stefan Garkov – trobila; Domen Jeraša, pozavna; Teodora Garkova, Gregor Traven – violina; Barbara Grahor – viola; Katarina Jericijo – violončelo; Gal Krajčič – tolkala; Oto Gvardjančič, klaviature; Janez Vouk – trobenta, jazz; Mileta Grujić – skladatelj, aranžer, klaviaturist, kitarist;

 

V veliko veselje nam bo gostiti dirigenta iz Španije, Francisca Javierja Gutiérreza Juana ter oboista Francisca Javierja Gutiérreza Jimeneza in fagotistko Marío Gutiérrez Jiménez, ki bosta poleg rogista Rubena Hudnika nastopila kot solista ob spremljavi camerate.

 

Umetniški vodja Kulturnega društva UPOL, Simon Perčič, skrbno izbira in izboljšuje programe Orkesterkampa, ki pomembno zaznamujejo vsebino tega zanimivega poletnega glasbenega izobraževanja. Bovec konec junija in začetek julija 2018 postaja glasbeno središče orkestrske, komorne glasbe.

Vsi udeleženci se bodo predstavili na orkestralnih in komornih koncertih OK EXPO – festivalnega dela Orkesterkampa.

 

Orkestrske vaje bodo potekale v veliki dvorani Kulturnega doma Bovec, ki omogoča vso zahtevano tehniko in akustiko za nemoten potek orkestrske igre na kakovostni in profesionalni ravni ter ekipo, ki pomaga pri izpeljavi dogodkov. V Kulturnem domu Bovec bodo potekale tudi sekcijske vaje z določenimi mentorji in vaje za komorno igro v drugih dvoranah, slednje potekajo tudi v prostorih Stergulčeve hiše in v razredih Osnovne šole Bovec.

 

Udeleženci bodo v Bovcu prenočili po 5 dni oz. 8 dni (uporabljali vso turistično, gostinsko in trgovsko infrastrukturo mesta), nekatere spremljajo starši. S prenočevanjem udeležencev, organizacijske ekipe (12 oseb) in 15 mentorjev računamo na 1350 nočitev v času trajanja poletne orkestrske šole.

 

OrkesterkamP več kot samo glasba

Vsakodnevne intenzivne lekcije glasbe se bodo prepletale s privlačnimi prostočasnimi dejavnostmi, ki jih Bovec, kot športno-adrenalinski center in smaragdna reka Soča, ponujata. Poudarek pri oblikovanju tečajev je tudi na spoznavanju lokalnega okolja (raftanje, obisk pustolovskega parta Srnica, ogled slapov, športne dejavnosti na športnih površinah in drugo). Poleg tega udeleženci s koncerti obiščejo še vsaj en dodaten kraj v Posočju (Trenta, Čezsoča, Tolmin).

OrkesterkamP XIII. OK EXPO program

1 – torek, 26. 6., 20.30, Bovec: Cerkev Device Marije v polju

Landscapes – nov CD

… recital, Sebastjan Grego - kitara

 

2 – sreda, 27. 6., 20.30, Bovec: okrepčevalnica Kaninske legende

Pop & classics*

… koncertni večer z mladimi glasbeniki

 

3 – četrtek, 28. 6., 19.00, Tolmin: atrij glasbene šole

Junior orchestra in concert*

… na tradicionalnem gostovanju v Tolminu

 

4 – petek, 29. 6., 10.30, Bovec: Trg golobarskih žrtev

Musical marketplace*

… ali glasbeni živ-žav

 

5 –  petek, 29. 6., 18.00, Bovec: Trg golobarskih žrtev

Junior's open-air gala*

Zaključni koncert orkestrov programa Junior OrkesterkamP Week

 

6 – sobota, 30. 6., 11.00, Trenta: Informacijsko središče TNP

Wind band Arcobaleno, Trieste*

… glasba na planincah

 

7 – sobota, 30. 6., 20.30, Bovec: Trg golobarskih žrtev

Wind band Arcobaleno, Trieste*

… pihalna godba iz Trsta na bovškem plecu

 

8 – nedelja, 1. 7., 20.30, Bovec: bar Črna ovca

Bovec jam*

… profesorji in učenci pod skupno streho

 

9 – ponedeljek, 2. 7., 20.30, Bovec: Gouf bar

Bovec jam*

… profesorji in učenci na skupnih deskah

 

10 – torek, 3. 7., 20.30, Bovec: cerkev sv. Urha

Camerata & soloists*

… izbrani mednarodni solisti z orkestrom

 

11 – sreda, 4. 7., 19.00, Bovec: Trg golobarskih žrtev

Wind band in concert*

… španski večer s festivalnim pihalnim orkestrom

 

12 – četrtek, 5. 7., 19.00, Bovec: Trg golobarskih žrtev

Strings in concert*

… serenada s komornim orkestrom

 

13 – petek, 6. 7., 20.30, Čezsoča: Prijon sport center

Big band & guests*

… jazzovski orkester z mladimi glasbeniki

 

14 – nedelja, 8. 7., 10.30, Bovec: Trg golobarskih žrtev

Musical marketplace*

… ali glasbena budilka ob kavarni

 

15 – nedelja, 8. 7., 20.30, Bovec: Kulturni dom

Symphonic gala

… gala zaključni koncert orkestrov programa Intermediate OrkesterkamP Week

 

Koncerti na odprtem (*) so brez vstopnine.

Soorganizatorji festivala:

Kulturni dom Bovec

Župnija Bovec

Turistično društvo Bovec

Informacijsko središče TNP Dom Trenta

Osnovna šola Bovec

Bar Črna ovca, Bovec

Gouf, bar v Stergulčevi hiši, Bovec

Okrepčevalnica Kaninske legende, Bovec (Zavod Sončni Kanin)

Prijon Šport Center, Čezsoča

Glasbena šola Tolmin

 

Orkesterkamp ekipa:

Simon Perčič, umetniški vodja

Gorazd Božič, producent in tehnični vodja • T: +386 31 863 499 • E: production@orkesterkamp.si

Nika Zuljan, asistentka produkcije

Sara Štrancar, pisarna • T: +386 41 618 373 • E: info@orkesterkamp.si

Ana Avbelj, grafična oblikovalka

 

Informacije:

Kulturno društvo UPOL

Tržaška c. 87, 1000 Ljubljana

E: info@orkesterkamp.si

W: www.orkesterkamp.si

 

Sponzorja: Občina Bovec in Javni zavod za turizem Dolina Soče

OK uradno vozilo: FORD, Prima I.E.

 

Več lahko preberete na domači spletni strani www.orkesterkamp.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!