Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

oblačno
Popoldne bo na vzhodu zmerno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v zahodni polovici Slovenije bodo sprva še občasne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem in v vzhodnih krajih do okoli 20 °C.
11°C | 20°C
četrtek, 18.10.2018
11°C | 21°C
petek, 19.10.2018
10°C | 20°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
7°C | 11°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Karitasov dobrodelni koncert


VERSKE

| |
16.10.2017      9:26
A A

Karitasov dobrodelni koncert


Veliko veselja je bilo izrečenega in doživetega na 2. dobrodelnem koncertu, ki ga je organizirala župnijska Karitas Borovnica.


Deli:

Na naše vabilo na dobrodelni koncert se je odzval tudi ljubljanski nadškof gospod Stanislav Zore. V svojem nagovoru je rekel: "Dragi sodelavci, prijatelji Karitasa, g. župnik, g. ravnatelj, g. župan, veliko veselja je bilo že danes izrečenega v glasbi, pesmi, druženju ... Želim pa vas nagovoriti tudi z veseljem, ki prihaja iz večjih globin ... Apostol Pavel nekje pravi, da je bolje dajati, kakor prejemati. Živimo v svetu, kjer radi prejemamo na svoj bančni račun, v svoje denarnice ... Tako, da se nam zdi Pavlova misel nekoliko protislovna. Vendar pa bi vas, ki imate čut za dobrodelnost, za Karitas, vprašal, ali bi bili rajši na drugi strani, na strani tistih, ki prosijo za kos kruha, obleko, na strani tistih, ki potrebujejo in iščejo pomoč. Zagotovo nobeden izmed nas ne bi bil rad na tej strani. Čeprav smo v resnici vsi, ki prosimo. Ne prosimo za kos kruha, za obleko, za tisto, kar potrebujemo za naše vsakdanje preživetje. Prosimo za tisto, kar potrebujemo za preživetje našega srca. V tem smislu smo vsi na isti strani. Vsi pomoči potrebni, vsi ljubezni potrebni, vsi dobrote potrebni, spoštovanja potrebni. Zato je pomembno, da znamo dajati, da znamo dajati z veseljem. Pri razdeljevanju paketov prehrane, obleke, da delimo s srcem. Česar se v paket ne da dati, da pa se lahko v besedo, v njen zven, v pogled, v nasmeh, v način, kako podaš paket, z viška ali z ljubeznijo. Dobrodelnost ni stvar enega večera, dobrodelnega koncerta, je način, da se ozavesti, da ljudje potrebujemo hrano in ljubezen vsak dan. Da "dajati" postane naša življenjska drža, da dajemo tisto, kar je tisti trenutek potrebno. Pomembno se je naučiti dajati. Kajti bolje je dajati, kakor prejemati. Hvala vam, da dajete. Hvala vam, da se vsi skupaj tudi naučimo prejemati. In naj božji blagoslov zagori z dejanjem in prejemanjem."
Hvala tudi gospodu nadškofu Stanislavu, da nam je podelil božji blagoslov.
Govore na dobrodelnem koncertu so imeli tudi gospod župan Bojan Čebela, tajnik škofijske Karitas Ljubljana gospod Jože Kern in predsednik župnijske Karitas Borovnica gospod župnik Janez Šilar. Slednji nas je v svojem nagovoru povabil, naj v svojem življenju sledimo veliki dobrotnici materi Tereziji, ki je imela v svojem življenju štiri vodila, s katerimi je z božjo predanostjo živela. Prvo vodilo: veselje in predanost. Mati Terezija je rekla svojim misijonarkam ljubezni, da raje vidi, da delajo napake prijazne in vesele, kakor čudeže neprijazne. Svoje poslanstvo moramo živeti z veseljem! Drugo vodilo: vera v smisel poslanstva, tretje: prinašanje upanja in četrto: svetost. Svetost ni razkošje manjšine, je dolžnost vseh nas, da z drobnimi kapljicami ljubezni naredimo svet boljši.

Da smo ta večer doživeli toliko lepega, tudi duhovnega veselja, se moramo zahvaliti vsem, ki so prispevali svoje drobne kapljice ljubezni. To so: Otroški pevski zborček Mavrica iz vrtca Borovnica, Trio Boštjan Matko, Dominik Vehar, David Laninšek, ŽPZ Barjanke, cerkveni otroški pevski zbor, Kvartet Škrip, DUO MIR: Irena Lukan in Marija Milena Rupnik, Nori val, FS bistra Mor'mo še zbrat, harmonikarji Rok Novak, Tadej Borštnar, Ciril Šivic, Stane Makovec. Tu so še naša zlata povezovalka Slavi Košir, Anja Pirc (grafična priprava plakata in programa za koncert), Janez Strnad (tisk), Občina Borovnica (finančna pomoč), OŠ dr. I. Korošca, trgovina TUŠ market Jurček, društvo kmečkih žena AJDA in sodelavke Karitasa (peka peciva), Gregor (izdelava odrskega napisa), vsi finančni dobrotniki in vsi dobrotniki, ki so sodelovali pri pripravi in pogostitvi na koncertu. Hvala vsem, skupaj lahko naredimo boljši svet. 

Tajnica ŽK Borovnica

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!