Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Turistična sezona se je začela zgodaj


TURIZEM, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
23.03.2015      15:42
A A

Turistična sezona se je začela zgodajPrestavljanje mostička, ki ga je novembra preplavila Otavščica.
Prestavljanje mostička, ki ga je novembra preplavila Otavščica.
Deli:

Borovniško turistično društvo je po opravljeni bilanci minulega leta na marčevskem občnem zboru to označilo za leto presežkov. Sto deset ljudi na čistilni akciji, več kot 300 na Župenci, več kot 200 na borovniškem semnju, do 300 na Pokojišču, okrog 200 na slovesu od starega leta, in če k temu prištejemo še vse obiskovalce dogodkov, kjer je TD le sodelovalo: pohod na Štampetov most, POT Pokojišče, Dan borovnic, tek Barje, omenimo še TIP Alpe Adria, Argonavtske dneve ter javljanje v živo na Radiu Slovenija 1 – hitro postane jasno, da so imele dejavnosti društva in seveda promocija Borovnice v širšem slovenskem prostoru kar velik odmev. Člani so vzdrževali tudi turistično infrastrukturo, v prvi vrsti v Peklu, kjer so v celoti zamenjali mlinsko korito, pa popravili v žledu prizadeto čuvajnico št. 666, urejali kolesarsko in pešpot na »stari progi«, popravljali turistične kozolčke, postavili spominsko klop prvemu predsedniku Jožetu Petrovčiču, se pripravljali na tisk novega zemljevida, nadgradili najažurnejši spletni portal ter z darilom člana začeli gradnjo zbirke starih značk in razglednic Borovnice. Rekordna dejavnost je prinesla tudi rekordne izdatke, ki so pošteno zarezali v društveni proračun. Vodstvo tega ni vzelo za slabo, saj so bile vse dejavnosti nujne, in kot določa statut društva, namenjene razvoju borovniškega turizma. Občina je hvaležnost za vse našteto delo pokazala na kaj čuden način – z deložacijo društva iz dosedanjih prostorov, v katerih je imelo sedež kar dve desetletji. V stiski jim je na pomoč priskočilo prijateljsko društvo TVD Partizan Borovnica in TD omogočilo nastanitev v lastnih prostorih. Poleta jim ta dogodek ni vzel, kot lahko razberemo iz programa za letošnje leto. Na prvem mestu ostaja ureditev novega skladišča za stojnice, čuvajnica št. 666 naj bi vendarle dobila repliko signala, skupaj s sosednjimi društvi naj bi se lotili označevanja rimskega zidu pod Pokojiščem, izšel bo tudi nov borovniški zemljevid, tradicionalnim dejavnostim pa naj bi letos dodali še javni konjeniški trening. Na občnem zboru navzoči župan Bojan Čebela je pozdravil prizadevanja društva ter izpostavil nekaj svojih vizij in projektov, ki se dotikajo področja turizma, od redne sobotne tržnice na Zalarjevem dvorišču in praznika borovnic do s konjeništvom povezanega avtokampa pred Peklom.

Ker je letošnja mila zima že zgodaj zvabila trume turistov in pohodnikov v sotesko Pekla, so se člani še isti teden lotili urejanja parkirišča in okolice mlina. Skromna četica prostovoljcev (poleg spodaj podpisanega še Andrej, Jan in Darina Debevec, Peter Weixler in Uroš Jelovšek) je najprej popravila kolesarnico, ki je končala kot kolateralna žrtev zimske vzdrževalne službe, pospravila okolico mlina, namestila klopi, popravila dva mostička ter nazadnje zagnala mlinsko kolo. Turistična sezona se torej lahko začne.

 

Damjan Debevec, foto: DD, AD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.