Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
19°C
2°C
JUTRI
20°C
4°C
Deli
3552

Vseslovensko srečanje skupin Šola zdravja

V soboto, 2. septembra, je bilo v Piranu 9. vseslovensko srečanje skupin Šole zdravja. Tartinijev trg je bil oranžno obarvan, saj se je na njem za svojo jutranjo telovadbo pripravljalo tisoč sodelujočih iz cele Slovenije. Uvodoma so udeležence pozdravili župan občine Piran g. Peter Bossman, predsednica slovenskega društva ga. Zdenka Katkič, v imenu organizatorja pa podpredsednica društva ga. Ema Perkovič iz Pirana. Srečanja se je udeležilo tudi nekaj županov slovenskih občin. Nato je s svojo plesno točko in akrobacijami, ob katerih je gledalcem zastajal dih, nastopila skupina Flip Capris. Največji aplavz pa je bil namenjen g. Nikolayu Grishinu, dr. med., ki je vaje, imenovane tudi 1000 gibov, sestavil in jih v Sloveniji prvič predstavil že leta 2006 v Celju. Ob vodenju telovadbe je opozarjal na pravilno izvajanje vaj s posebnim poudarkom na dihanju. Vaje Šole zdravja se izvajajo vsak dan (razen nedelj in praznikov), na prostem, stoje, za izvedbo pa ne potrebujemo nobenih pripomočkov, so razmeroma lahke in primerne za vse starosti, v pol ure pa razgibamo telo od glave do pet. V Sloveniji delujejo večje in manjše skupine že v 150 občinah.
Po končanem programu se je bilo mogoče pridružiti skupinam in si v družbi vodiča ogledati piranske znamenitosti, zaviti v muzeje, se popeljati z barkami. Vstopnine so bile v soboto prepolovljene. Večina avtobusov, s katerimi so se pripeljali udeleženci, se je vrnila ob 16. uri, zato je bilo v ozkih piranskih ulicah in lokalih tistega dne vse v znamenju oranžnih majic z logotipom iz Da Vincijeve risbe Virtuvian man (razsežnosti človeškega telesa). Srečanja v Piranu so se udeležile tudi članice skupin iz Borovnice in Vrhnike. V Borovnici smo z vajami začeli lani oktobra in od takrat neprekinjeno telovadimo pet dni v tednu od 8.00 do 8.30. Nogometno igrišče na Dolu nudi idealne pogoje, saj je telovadba na travi užitek, v slabem vremenu pa vaje lahko izvajamo pod streho. Vabimo vse, ki bi radi sami kaj storili za svoje zdravje in boljše počutje, da se nam pridružijo vsako jutro od ponedeljka do petka. Vaje si lahko le neobvezno ogledajo in se nato odločijo. Kmalu naj bi se oblikovala tudi skupina v centru Borovnice.

 

Društvo Šola zdravja, skupina Borovnica

Zapisala: Ivanka Modrijan

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi