Še tri zlate za borovniške planince

ŠPORT, DRUŠTVA

| |
09.12.2014      9:46

Prvo tekmo v orientaciji naše področne lige v sezoni 2014/2015 je 22. novembra organiziral mladinski odsek iz Planinskega društva Krka. Povabili so nas v Škocjan na Dolenjskem. Gostili so še ekipe iz zasavske področne lige, tako da je bila startna lista kar obsežna. Borovniško planinsko društvo je zastopalo 24 tekmovalcev. Razvrstili smo se v 6 ekip: v kategorijo A – osnovnošolci do 6. razreda, B – osnovnošolci do 9. razreda, C – srednješolci, Č – študentje, F – družinska ter G – mešana ekipa. Organizator je postavil dve krožni, različno zahtevni trasi, s startom in ciljem na isti točki. Pred startom so ekipe kategorij A, B, C in Č reševale teste, ki so vsebovali različne teme iz poznavanja planinstva, s tem, da so imeli tekmovalci v kategorijah C in Č dodatno nalogo vrisovanja točk na karti. Na eni izmed dveh živih kontrolnih točk na progi so preverjali naše poznavanje gorskih rastlin, živali, planinskih koč ter vrhov, višjih od 2000 m nadmorske višine. Na tej točki so si lahko vse udeležene ekipe prislužile 20 točk. Ekipe višjih kategorij pa je čakala še ena kontrolna točka, kjer so lahko osvojili nadaljnjih 20 točk –  izkazati so se morali v poznavanju orientacije. Trasa je bila speljana čez gričke, mimo vinogradov, preko travnikov, mimo kmetij, skozi gozd, po blatu, čez potok ... Okolica je zelo slikovita, domačini prijazni. Uživali smo v druženju, medsebojni pomoči, v adrenalinu, ki se je stopnjeval z vsako najdeno točko. Spremljalo nas je pretežno oblačno vreme. Tekma se je zaradi velike udeležbe končala ob 18. uri, tako da je na razglasitev rezultatov počakalo le nekaj tekmovalcev. Borovničani smo osvojili tri prva mesta v kategorijah C, Č in G, drugo mesto v kategoriji F, tretje mesto v kategoriji A. Osnovnošolci do 9. razreda, ki so tekmovali v B-kategoriji, pa so izmed 13 ekip osvojili četrto mesto.