Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
17°C
12°C
JUTRI
21°C
13°C
Deli
3185

ŠD Borovnica na pripravah v Umagu

Zima je za nas, nogometaše, čas priprav na spomladanski del sezone. To običajno pomeni, da se drenjamo v šolski telovadnici in čakamo trenutek, ko trenerji prižgejo zeleno luč za začetek treningov v naši dolanski bazi. Ker smo jesenski del sezone v selekciji U11 odigrali brez poraza, prav tako pa so odlično igrale tudi vse mlajše selekcije, so se naši starši, skupaj z vodstvom, odločili, da si letos zaslužimo posebne priprave. In tako smo navdušeni izvedeli, da nas konec marca čaka štiridnevni nogometni žur. Cilj: morje, natančneje Umag. V petek, 22. marca, smo tako napolnili šolski kombi in se namesto v šolske klopi podali na pot. Slovo od Borovnice je spominjalo na odhod Barce na gostovanje v Madrid in priznamo, da nam je bilo kar malo nerodno, ko smo pozirali za naslovnice domačih albumov in mahali našim zvestim navijačem. Ni lahko biti zvezda pri teh letih. V ekipi nas je bilo dvajset igralcev selekcij U11 in U10, s seboj pa smo vzeli tudi tri mladičke U9 ter seveda trenerja, Marka in Mira.

V Umagu nas je takoj po prihodu pričakalo sonce ter visoke, čisto poletne temperature. Trener Marko, ki je znan po svoji zahtevnosti, nam je pripravil ubijalski načrt dela in čeprav smo se resnično trudili, da niti na stranišču ni imel nobenega miru, ga nismo uspeli streti vse do konca. Nam je pa, ob odsotnosti zaskrbljenih mamic, dovolil prvo letošnje kopanje v morju, kar smo navdušeni izkoristili. Vrnili smo mu z izjemno igro in zmagali na skoraj vseh tekmah, v štirih dneh smo jih odigrali kar 6. Poleg nogometa nam je bil najbolj všeč bazen, kjer smo se lahko ohladili, in pa seveda čokolino za zajtrk. Priprave smo ocenili s čisto desetko, smo pa na koncu malce popustili in si tako ob vrnitvi na domačih tleh prislužili »nagradno« izvajanje sklec pred očmi začudenih staršev. Trenerja sta v štirih dneh ostala brez glasu, dobesedno, tako da jima je po pohvalah za kritiko zmanjkalo moči. Za prizanesljivost, trud in skrb se jima javno zahvaljujemo, prav tako našim staršem, ravnatelju in učiteljskemu zboru OŠ Borovnica ter županu in občinski upravi. Brez vas ne bi šlo in potrudili se bomo, da si ta privilegij ponovno prislužimo marca 2020. HVALA! Vse otroke, stare od 6 do 13 let, pa lepo vabimo, da se nam pridružite in postanete del najbolj zabavne ekipe na vasi.

 

Za ŠD Borovnica

selekciji U11, U10, Filip, Riad in Tian

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi