Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prvo mednarodno tekmovanje v orientaciji


ŠPORT

| |
16.11.2016      9:11
A A

Prvo mednarodno tekmovanje v orientacijiDeli:

Planinska zveza Slovenije (PZS), članica Združenja planinskih organizacij Balkana (BMU), je prva organizirala mednarodno orientacijsko tekmovanje na Pokljuki, ki je potekalo od 30. septembra do 2. oktobra 2016. Glavno vlogo pri pripravah in izvedbi je imela Mladinska komisija PZS. Tekmovanje na splošno zajema znanja planinske šole, uporabo kompasa, karte, orientiranje v naravi, k boljšim rezultatom pa pripomorejo tudi dobra fizična pripravljenost in izkušnje. Ekipno tekmovanje je potekalo v treh starostnih skupinah: mladi od 15. do 18. leta na lažji progi, člani nad 15 let s polnoletnim vodjem ekipe so se spopadli z zelo zahtevno progo, starejši nad 40 let pa so morali znanje pokazati na zahtevni progi. Tekmovalce sta čakali dnevna in nočna preizkušnja. Sodelovalo je 21 ekip iz Bosne in Hercegovine, Črne gore, Makedonije, Srbije, Hrvaške in Slovenije. Slovenijo so zastopale ekipe, ki so zmagale na državnem tekmovanju SPOT, ki so ga organizirali Mladinska komisija PZS in planinska društva Rogaške orientacijske lige 14. in 15. maja 2016: PD Poljčane, Polzela, Ptuj in PD Vransko.
Da Pokljuka velja za orientacijsko trd oreh, so izkusile prav vse ekipe. Proge so bile speljane od vojašnice proti Viševniku, Zlatim vodam, pod Velikim vrhom do Blejske koče, od tam pa do Medvedove konte ter spet do vojašnice. Pri organiziranju smo na pomoč priskočili tudi člani MO PD Borovnica in Vrhnika: Tine se je izkazal v vlogi štarterja na dnevni in nočni tekmi, ostali pa na kontrolnih točkah. Midva s Primožem sva zavzela najrazglednejšo in najbolj oddaljeno točko na trasi na višini 1820 m na sedelcu pod Debelim vrhom. Kristina in Ana pa sta se skrivali na točki v bližini Brezna pri Medvedovi konti. Tekmovalcem smo zastavljali vprašanja iz orientacije, prve pomoči, poznavanja vozlov. Na nočni tekmi pa smo jih čakali skriti v temnem gozdu v okolici Šport Hotela. Vsi smo uživali, tekmovalci pa še posebno v pokljuški pokrajini in prelepih razgledih.

Priznanja in nagrade so bili podeljeni takole: v najmlajši kategoriji so se pred ekipi iz Srbije in Makedonije postavili tekmovalci PD Polzela. Med starejšimi sta prvi dve mesti zavzeli ekipi PD Polzela in Ptuj, Črna gora pa je slavila na tretjem mestu. V najzahtevnejši kategoriji so vsa tri odličja odnesle slovenske ekipe: prvo in drugo mesto PD Poljčane, tretje mesto pa PD Vransko. Tokrat je tekmovanje temeljilo na pravilih in načinu tekmovanja, ki se pri nas uveljavlja že leta. Naslednje leto bo organizacijo tekmovanja prevzela Planinska zveza Srbije. Bomo videli, komu bo pa takrat sreča naklonjena.

 

Za MO PD Borovnica
Tatjana Pečlin

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.