Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Zvečer in ponoči bo v južni polovici Slovenije še deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in nevihtami, ki bodo najpogostejše na severu in severovzhodu.
20°C | 25°C
torek, 25.07.2017
16°C | 27°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
12°C | 27°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 6h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinsko orientacijsko tekmovanje v ......


ŠPORT

| |
12.12.2012      18:51
A A

Planinsko orientacijsko tekmovanje v Prežganju


Po prvem orientacijskem tekmovanju v Semiču smo sklenili, da se v tovrstnem izzivu pomerimo tudi naslednjič. Tako smo se novim pustolovščinam naproti odpeljali v nedeljo, 18.11.2012 v Prežganje.


Uspešen zaključek sezone za borovniško orientacijsko ekipo.
Uspešen zaključek sezone za borovniško orientacijsko ekipo.
Deli:

V tamkajšnji OŠ se nas je zbrala pestra druščina. Tokrat smo PD Borovnico zastopali v petih ekipah. V osnovnošolski kategoriji je tekmovala ena ekipa, kar dve v srednješolski, preostali pa v odrasli ter družinski. Naše znanje so preverili tudi s testi. Najprej so morale napeti svoje možgančke ekipe vključene v osnovnošolsko in družinsko kategorijo. Ostali smo imeli reševanje nalog vključeno v čas, ki smo ga imeli na voljo za samo tekmo. Med čakanjem na prvo nalogo smo se malo razgledali po okolici, poklepetali z drugimi planinci, mladi so se zaposlili z igro in učenjem. Rahel dež nam ni pokvaril veselega razpoloženja. Po prvi opravljeni nalogi smo dobili v roke zemljevid. Na glavo smo si poveznili kapuce in odhiteli iskat belo oranžne prizme. Kontrolne točke so bile ravno prav skrite, sam teren pa je bil zelo razgiban. Običajno imamo na poti tudi kakšno živo točko, ki preveri naše praktično znanje. Tokrat je bilo potrebno pokazati znanje prve pomoči in spretnost obvladovanja vozlov. Na cilju nam je nadvse teknil sladek čaj in slasten sendvič.

In rezultati? Osnovnošolci so zasedli četrto mesto med šestimi ekipami, srednješolski dve ekipi sta osvojili drugo in tretje mesto med štirimi ekipami. Tudi odrasli smo se potrudili in za štiri točke prehiteli našo konkurenco. Družinska pa je bila edina v svoji kategoriji in tako zasedla prvo mesto.

Zimski čas bomo izkoristili za poglabljanje znanja ter se čim bolje pripravili na nove tekme, ki nas čakajo v pomladnih mesecih. Kaj pa naše želje? Večja konkurenca, večji izzivi, še boljši rezultati ter tkanje novih poznanstev.

Za PD Borovnica

Tatjana Pečlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.07.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.