Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
2°C
-1°C
JUTRI
3°C
-1°C
Deli
3995

Planinci osvojili primorski Triglav

Po decembrski igri teme in luči na Planini nad Vrhniko in januarski snežni sankaški pravljici na Domu pod Storžičem se je mladinski odsek PD Borovnica v soboto, 18. februarja, odpravil na Primorsko. Točneje, na Slavnik oz. primorski Triglav. Izleta smo se zelo veselili tako otroci kot starši, še posebej ko nas je na avtocesti tik pred Nanosom pozdravilo sonce na jasnem nebu. Naše izhodišče je bila vas z zanimivim imenom, Skadanščina, kjer smo pustili svoje konjičke ter v tradicionalni krog sprejeli nove člane. Tokrat se nas je zbralo 28 in pod Tatjaninim vodstvom smo se podali proti vrhu. Pot je bila zanimiva, čudovito barvita, pa tudi blata je bilo precej manj od pričakovanj. Otroci so se zabavali z iskanjem zvončkov, prvih znanilcev pomladi. Kar nekaj časa je trajalo, ko pa so našli prvega, se je odprlo in od povsod so se slišali navdušeni vzkliki srečnih najditeljev. Po uri in pol hoda se je gozd umaknil golemu vrhu, kjer je močno zapihala burja. Hitro smo jo mahnili proti koči, ki nam je zaradi svoje lege ponudila odlično zavetje ter res izjemen razgled na slovensko obalo. Otroci so ob pogledu na morje že začeli kovati načrte za plavalno sezono, potem pa navdušeni zavzeli otroško igrišče. Po malici in počitku smo se povzpeli še na sam vrh Slavnika, kjer pa smo zaradi res močnega in mrzlega vetra komaj vzdržali skupinsko fotografiranje. Vrnili smo se po isti poti, nazaj grede odkrili tudi res čudovito drevo za plezanje, na samem cilju pa izvedli skupinsko »martinčkanje« ter se poslovili, kot se spodobi. S pesmijo in željo, da bo tudi naš marčevski izlet tako čudovit. Komaj čakamo!

 

Za PD Borovnica zapisala Tina Vuleta

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij