Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
torek, 23.07.2018
18°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinci osvojili primorski Triglav


ŠPORT

| |
14.03.2017      7:54
A A

Planinci osvojili primorski TriglavDeli:

Po decembrski igri teme in luči na Planini nad Vrhniko in januarski snežni sankaški pravljici na Domu pod Storžičem se je mladinski odsek PD Borovnica v soboto, 18. februarja, odpravil na Primorsko. Točneje, na Slavnik oz. primorski Triglav. Izleta smo se zelo veselili tako otroci kot starši, še posebej ko nas je na avtocesti tik pred Nanosom pozdravilo sonce na jasnem nebu. Naše izhodišče je bila vas z zanimivim imenom, Skadanščina, kjer smo pustili svoje konjičke ter v tradicionalni krog sprejeli nove člane. Tokrat se nas je zbralo 28 in pod Tatjaninim vodstvom smo se podali proti vrhu. Pot je bila zanimiva, čudovito barvita, pa tudi blata je bilo precej manj od pričakovanj. Otroci so se zabavali z iskanjem zvončkov, prvih znanilcev pomladi. Kar nekaj časa je trajalo, ko pa so našli prvega, se je odprlo in od povsod so se slišali navdušeni vzkliki srečnih najditeljev. Po uri in pol hoda se je gozd umaknil golemu vrhu, kjer je močno zapihala burja. Hitro smo jo mahnili proti koči, ki nam je zaradi svoje lege ponudila odlično zavetje ter res izjemen razgled na slovensko obalo. Otroci so ob pogledu na morje že začeli kovati načrte za plavalno sezono, potem pa navdušeni zavzeli otroško igrišče. Po malici in počitku smo se povzpeli še na sam vrh Slavnika, kjer pa smo zaradi res močnega in mrzlega vetra komaj vzdržali skupinsko fotografiranje. Vrnili smo se po isti poti, nazaj grede odkrili tudi res čudovito drevo za plezanje, na samem cilju pa izvedli skupinsko »martinčkanje« ter se poslovili, kot se spodobi. S pesmijo in željo, da bo tudi naš marčevski izlet tako čudovit. Komaj čakamo!

 

Za PD Borovnica zapisala Tina Vuleta
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.