Logo MojaObčina.si
DANES
18°C
14°C
JUTRI
22°C
10°C
Oceni objavo

Osnovnošolsko regijsko tekmovanje šahovskih krožkov

V petek, 19. 5. 2023, je na Osnovni šoli dr. Ivana Korošca Borovnica potekalo Osnovnošolsko regijsko tekmovanje šahovskih krožkov, ki jih vodi šahovski učitelj Marko Ribičič. Na njem so nastopili najboljši šahisti iz Osnovne šole Mirana Jarca, Osnovne šole dr. Vita Kraigherja, Osnovne šole Franca Rozmana Staneta, Osnovne šole Marije Vere, Osnovne šole Toma Brejca in Osnovne šole dr. Ivana Korošca Borovnica. Po napetih bojih, ki so potekali po švicarskem sistemu za posamični šah in 15 min na igralca, je med starejšimi učenci slavil Aljaž Cvitkovič iz Osnovne šole Mirana Jarca iz Ljubljane, med mlajšimi učenci pa je prvo mesto osvojil Matic Levačič, prav tako iz Osnovne šole Mirana Jarca. Najboljši borovničan je bil Leben Anže na četrtem mestu.

Za pomoč pri organizaciji se zahvaljujemo ravnatelju šole Danielu Horvatu in prof. Klemenu Jevnikarju, ki sta poskrbela za ustrezen prostor ter okrepčilo za tekmovalce in njihove starše.

Za OO tekmovanja Boštjan Zakrajšek, predsednik Šahovskega kluba Borovnica

Oglejte si tudi