Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 28 °C.
16°C | 28°C
torek, 17.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Orientacija na domačem terenu


ŠPORT

| |
06.04.2017      16:22
A A

Orientacija na domačem terenuErazem, Adam, Vid
Erazem, Adam, Vid
Deli:

Brezovica pri Borovnici, 25. marec –- Zbrali smo se ob 8.30 pred gasilskim domom. Nekateri so prišli s kolesom. Bravo! Večina z jeklenimi konjiči. Iz mojega smo se skobacali štirje. Drugošolec Adam, ki je bil prijavljen v najlažji A-kategoriji (do vključno 6. razreda), dve osmošolki, ki sta bili prijavljeni v B-kategoriji (7. do 9. razred), in moja malenkost, ki sem bila prijavljena v E-kategoriji (nad 40 let). Pozdravili smo se s člani svojih ekip, pa tudi z drugimi. E-jevci se med sabo kar poznamo. Vedno nas zastopata Planinski društvi Ljubljana Matica in Borovnica. Naša ekipa je povabila še Jureta in Gabrijelo, ker so bili Kristina, Tatjana in Primož pri organizaciji. Lepo je bilo skupaj tekmovati po približno enem letu. PD Matica se je tokrat prvič pridružila Mateja Svet. Vsaj starejši se je najbrž spominjate kot odlične smučarke. 

Pomladni čas je poln vsega. Veliko je dela na vrtu, v šoli, službi. Pa je kljub temu vedno znova lepo, ko se takole vidimo in iščemo kontrolne točke. Za organizatorje to pomeni veliko ur prostovoljnega dela. Lepa je naša dolina. Smo jo obšli in jo videli s te in one strani na sončen dan. V eno našo B-skupino so dekleta medse prvič sprejela dva fanta: prišla sta Domen in Vital. Oba že izkušena orientacista sta pod skrbnim mentorstvom Kristine Suhadolnik. Odlično so se odrezali! Naši drugi B-skupini pa se je zgodilo nekaj, kar se lahko dogodi le na domačem terenu. Nežin pes Rex je pritekel za ekipo in dekleta so ga morala peljati nazaj domov, kar jim je vzelo 15 minut dragocenega časa. Borovnico so zastopali tudi študentje: Ana, Blaž, Urban in Luka. Adam je s svojo skupino pritekel na cilj na prvo mesto. Naši A-jevci so si lani tako želeli prvega mesta. Pa je prišlo letos! Kako pogosto pridejo stvari, ko naše želje že malo popustijo. Za fotografiranje so se nastavili: Erazem, Vid in Adam, ki je tekmoval prvič in z nasmehom pokazal, da mu je miška vzela dva zobka.

Alenka Gabrovšek

Mladinski odsek planinskega društva Borovnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.