Logo MojaObčina.si

Borovnica

JUTRI
23°C
11°C
PET.
24°C
11°C
Deli
3995

Novoletni turnir v floorballu

Kot že tradicija veleva, je tudi letos v začetku decembra v Borovnici potekal novoletni turnir v floorballu. Letos so šli organizatorji še korak dlje, saj je turnir dobil tudi mednarodno noto. Poleg 13 ekip iz vse Slovenije (Borovnica, Vrhnika, Ljubljana, Poljane, Škofja Loka in Žiri) se je turnirja udeležila tudi hrvaška ekipa FK Hidravlika iz Donje Stubice, ki je borovniške igralce že povabila na njihov turnir ob Dnevu mesta, ki ga organizirajo pomladi. Turnir je potekal od jutranjih ur in se zaključil dramatično, točno ob polnoči. Tekme so bile  zelo atraktivne, saj smo za preboj v polfinale gledali izjemno izenačene boje, kjer so o polfinalistih odločali prosti streli, ravno tako sta bili napeti obe finalni tekmi. Za 3. mesto sta se pomerili ekipi Krokodilčkov in Mavričnih opic, kjer so bili v prostih strelih uspešnejši Krokodilčki. V finalni tekmi sta palici prekrižali borovniška ekipa Osvajalci in poljanska ekipa Lord A.G.C. #9. Ob dih jemajoči igri se je gledalcem ježila koža. Tudi izkušena sodnika sta imela veliko dela, ko sta mirila testosterona prepolne igralce. Na koncu je z golom razlike zmagala gostujoča ekipa, vendar vse čestitke tudi drugouvrščenim Osvajalcem.

Najboljše tri ekipe so prejele darilni bon Gostišča Godec, prvo- in drugouvrščena ekipa pa še simbolični denarni nagradi. Vsaka ekipa je ob prijavi prejela Božičkovo vrečko s sadjem, ravno tako je vsak sodnik prejel vrečko zahvale z uporabnimi stvarmi ter brezplačen obrok. Igralci in njihovi spremljevalci so bili veseli kupončkov za ugodnejšo malico v gostišču Godec. Na hodniku je bila postavljena stojnica, polna dobrot izpod pridnih rok kmečkih žena društva Ajda Borovnica; igralci in obiskovalci so si tako lahko postregli z vrsto slastnega peciva in sadjem. Letos smo organizatorji med igralce in sodnike razdelili kar 80 kg mandarin ter jabolka in banane. Ekipa organizatorjev se zahvaljuje sponzorju dogodka Zavarovalnici Triglav, Osnovni šoli dr. Ivana Korošca Borovnica za uporabo telovadnice, gostišču Godec za pripravo hrane in nagrade, Miru Droletu za pomoč pri varovanju in redarstvu, Francu in Ireni Molk za vsestransko pomoč, izvrstnim sodnikom, društvu Ajda in Andreji Korošec ter floorball mamicam in babicam za vse dobrote, podjetjem Urh, Euromed in Jurček ter Petru Črnilogarju in Alešu Remcu za nagrade ter nenazadnje vsem sodelujočim na turnirju za športno vedenje. Ob tej priložnosti vam vsem želimo predvsem zdravja polno novo leto, naj bo uspešno, aktivno in polno nasmejanih obrazov.

 

FBC Borovnica,
Vanja Remec 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi