Logo MojaObčina.si

Borovnica

JUTRI
22°C
6°C
TOR.
12°C
8°C
Deli
704

Naskok na najvišjo goro v Ameriki in na južni polobli

Našega občana, Andreja Petelina, člana HUD Karel Barjanski in veterana OO ZVVS Vrhnika-Borovnica, so ponovno zasrbele pete. V lanskem poletju je osvojil najvišji vrh v Evropi,  Elbrus v Rusiji.

Njegov nemirni planinski duh ga je ponovno izzval k iskanju novih ciljev. Zjutraj, 29. januarja 2018, se je odpravil  osvojiti vrh gore Cerro Aconcagua v Argentini. Leži v gorovju Andi in je s svojimi 6962 m najvišja gora v Ameriki in na južni polobli.  V večernih urah,  29. januarja 2018, se bo pridružil mednarodni odpravi v Beogradu. Leteli  bodo prek Pariza v Buenos Aires in z avtobusom nadaljevali pot do Mendoze. Na zadnji postaji pred vzponom  se bodo spočili od dolge poti in se oskrbeli z vsem  potrebnim za vzpon na goro Cerro Aconcagua (Kamniti stražar).

Do vrha  bodo potrebovali predvidoma 12 dni. Po načrtih naj bi ga osvojili  od 15.  do 18.  februarja 2018 in  Andrej bo na njem ponovno razvil borovniško zastavo.

Če mu bo šlo vse po načrtih,  ga lahko pričakamo v Borovnici v poznih večernih urah v petek,  23. februarja 2018.

 

Andrej, srečno! Naj ti uspe!

 

Jože Zorman                                                                     

  

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi