Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
21°C
1°C
JUTRI
22°C
4°C
3995

Kotaljenje na Tošču

Tošč je lep zabaven hrib v Polhograjskih Dolomitih. Bil je cilj našega januarskega izleta. Cesta do izhodišča je zelo strma in ovinkasta, zato je morala mami stalno voziti v prvi prestavi. Na izhodišču nam je vodnica Tatjana predstavila sv. Jedrt, ki se je borila proti podganam. Edinemu očku na izletu je zmanjkalo goriva in je malo zaostal, drugi pa smo se odpravili proti vrhu. Bil je čudovit sončen dan. Do vrha smo kar močno sopihali, zato je malica zelo teknila. Všeč nam je bila tudi snežna podlaga. S prijateljem Adamom sva se poskušala dričati na nahrbtnikih, ampak nama ni uspelo. Na poti navzdol smo odkrili odličen hrib za kotaljenje. Kotalili smo se vsi, celo mamice in očka. Še več, delali smo tudi prevale. Po dolgem kotalečem odmoru smo se le s težavo odpravili naprej. Tik pred koncem smo se fotografirali na zelo zanimivi brezi, plačali smo tudi članarino, nato pa se odpeljali proti domu. Imel sem se odlično in komaj čakam februarsko sankanje.

Za mladinski odsek PD Borovnica zapisal Filip Milač

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi