Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
10°C | 13°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 11°C
petek, 16.11.2018
3°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Jubilejno leto košarke je končano


ŠPORT

| |
10.02.2017      8:26
A A

Jubilejno leto košarke je končanoDeli:

Ob predstavitvi zbornika o 50-letnici košarke v borovniški kotlini v začetku decembra 2016 (prvi izvod zbornika je prejel župan Bojan Čebela) je bila v galeriji Barje postavljena tudi razstava, ki je bila na ogled do konca januarja 2017. Ogledalo si jo je več kot tristo obiskovalcev, od tega dvesto učencev osnove šole. Na razstavnih panojih je bila predstavljena kratka zgodovina borovniške košarke s pomembnimi dogodki, fotografijami in posamezniki, ki so trajno zaznamovali ta šport v borovniški kotlini. Svoje vtise so obiskovalci vpisovali v knjigo, nekateri pa so jih poslali po elektronski pošti.
Učenci od četrtega do devetega razreda so z zanimanjem poslušali dolgoletnega igralca in avtorja zbornika Franja Modrijana, ki je povedal več anekdot in zanimivih doživetij iz časov igranja košarke in odgovarjal na vprašanja. Ob ogledu razstave so učenci odgovarjali tudi na nagradno vprašanje, ki se je glasilo: »Koliko košev je v občini Borovnica?« Iz slik le-teh je oblikovana naslovnica zbornika. V pomoč jim je bil podatek, da jih je med 50 in 70. V anketi je sodelovalo 90 učenk in učencev, pravilno pa jih je odgovorilo devet, to je – 63 košev. Po končani razstavi je bila v telovadnici OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica krajša slovesnost, na kateri je Franjo Modrijan učencem, ki so pravilno odgovorili, izročil izvod zbornika in praktično darilo domačina Vinka Urha iz podjetja URH. Obisk razstave v času pouka telesne vzgoje sta organizirala profesorja Klemen Stojanovič in Zala Rupnik v sodelovanju s predsednikom HUD Karel Barjanski Jožetom Zormanom, fotografije pa je prispeval Jože Pristavec – Joc.

Ob preteklih celoletnih aktivnostih praznovanja 50. obletnice košarke v Borovnici se je pokazalo, da je v naši kotlini še zanimanje za igranje košarke. Na osnovi šoli bodo tako po dolgem času jeseni zopet organizirali šolo košarke za najmlajše. Na Angelinem atletskem memorialu, ki bo na začetku oktobra 2017, bo pred vhodom v telovadnico nameščen pano, ki je bil predstavljen na razstavi in prikazuje njeno športno pot v mlajših letih in kasneje kot profesorice telesne vzgoje v osnovni šoli. Knjiga – zbornik 50 let košarke v borovniški kotlini je na izposojo v knjižnici dr. Marje Borštnik v Borovnici in Cankarjevi knjižnici na Vrhniki. Jeseni bo razstava na ogled tudi v prostorih Cankarjeve knjižnice na Vrhniki.


1. Spoštovani gospod F. Modrijan! Dovoli, da se zahvalim tebi osebno in vsem kolegom, ki ste pripravili izjemen košarkarski večer, prav tako vse pohvale za knjigo, goste, program … Res magično! Lepo pozdravljen, Dane Sivka, Ljubljana

 

2. Zdravo Franjo! Knjigo sem pregledal, v njej našel več stvari, za katere niti nisem vedel, zato si se zelo potrudil, gotovo ni bilo malo dela. Tudi za včerajšnji dogodek vse čestitke! Hvala lepa in lep pozdrav! Dule de Gleria, Logatec

 

3. Frane, pozdravljen! Nad razstavo sem navdušen, še posebej ker sem bil zvest navijač KK Borovnica. Pozdrav! Samo Anastasov, Borovnica

 

4. Zelo bogata zgodovina košarke v tako majhnem kraju. Vsa pohvala vsem sodelujočim v tem projektu. 

Sebastjan Poglajen, Dol pri Borovnici

 

5. Franjo, živijo! Zahvaljujem se za knjigo. Po pravici povedano, nisem vedel, da ste bili in ste še tako aktivni in uspešni v vaši dolini. Verjetno veš, da smo vašega Mira Turšiča takoj po vojni prevzeli in asimilirali v centru Slovenije – Litiji. Ni kaj, simpatično branje, ki obuja lepe spomine. Čestitam! Dušan Hauptman, Litija

 

6. Hoj, Franjo! Končno sem se prebila skozi 50 let košarke v Borovnici, mislim, skozi tvojo odlično knjigo. To, da je bila v Borovnici košarka šport št. 1 sem vedela, ne pa, kako se je razvijala 50 let. Zbornik je zelo pregleden, z ogromno podatki, fotografijami, tako da sem ob branju našla marsikaj zanimivega. Zelo mi je všeč tudi del knjige, ki nudi vpogled v osnovnošolsko košarko v tem času. Sem pa vesela, da sem del knjige, en majhen delček, v času poučevanja v Borovnici. Zelo zanimivi so tudi košarkarski portreti, ki predstavljajo najuspešnejše borovniške košarkarice in košarkarje. Skratka, odlična knjiga! Franjo, čestitam za opravljeno delo, ki je zagotovo terjalo ogromno truda in časa, da je nastal ta košarkarski zbornik. Lep pozdrav! Romana Bassin, Jezero pri Podpeči

 

7. Franjo, najlepša hvala za knjigo, tole si pa res lepo skupaj "spravu", bil je hud zalogaj, čestitam. Zaenkrat sem jo bolj površno prelistal, poznam pa Jožeta Petrovčiča in njegovo ženo Anko. Hvala še enkrat in lep pozdrav! Franci Volaj, Ljubljana

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!