Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno s plohami in nevihtami, ki bodo pogostejše sredi dneva in popoldne. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26, na Primorskem do 29 °C.
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Izlet na Vremščico


ŠPORT

| |
11.04.2018      8:32
A A

Izlet na VremščicoDeli:

V nedeljo, 18. marca, smo se kljub mrzli in burjasti vremenski napovedi na železniški postaji v Borovnici zbrali najpogumnejši člani mladinskega odseka Planinskega društva Borovnica. V načrtu je bil pohod na Vremščico, kjer ima burja mlade. Zaradi slabe vremenske napovedi smo z izbiro cilja malo oklevali, a se na koncu vseeno odločili, da se odpeljemo na Primorsko.

Vreme med vožnjo je bilo zelo raznoliko, od otožne nizke oblačnosti v Borovnici, skoraj sonca v Postojni, do oblačnega vremena pred vasjo Volče, kjer je bilo naše izhodišče. Začetek pohoda je bil skoraj pomladanski, ko pa smo po gozdu prišli do spodnjih oblakov, je pokrajina postala zimska, dodatno pa jo je popestrila še burja, ki je okoli nas podila nizke oblake. Razmere so bile s sveže napihanim snegom, zmrznjenimi drevesi in ledenimi kristalčki, ki jih je burja ujela na vejicah, prav idilične. Ko smo opravili že večino pohoda, smo se želeli odpočiti. A počitek v mrzli burji res ne bi bil prijeten. Na srečo smo za cerkvico svetega Urbana našli majhno sobo, namenjeno planincem, ki se na hribu znajdejo v slabih razmerah. Tam smo se okrepčali in si nabrali novih moči za preostalih pet minut pohoda do vrha. Na vrhu Vremščice smo hitro ožigosali planinske dnevnike in se odpravili navzdol. Pot proti dolini smo si krajšali s tekom levo in desno, po snegu čez zamete, se skrivali in se smejali.

Celoten izlet je bil zelo prijeten, zimske in vetrovne razmere pa so dodale izletu na Vremščico piko na i, tako da si ga bomo za vedno zapomnili.

Za PD Borovnica zapisal Matevž Bokalič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Bodite prvi pri oddaji mnenja.