Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Jutranje temperature bodo od 6 do 12 °C.
10°C | 27°C
torek, 22.04.2018
10°C | 28°C
sreda, 24.04.2018
11°C | 24°C
četrtek, 25.04.2018
11°C | 25°C
petek, 26.04.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Izlet na Vremščico


ŠPORT

| |
11.04.2018      8:32
A A

Izlet na VremščicoDeli:

V nedeljo, 18. marca, smo se kljub mrzli in burjasti vremenski napovedi na železniški postaji v Borovnici zbrali najpogumnejši člani mladinskega odseka Planinskega društva Borovnica. V načrtu je bil pohod na Vremščico, kjer ima burja mlade. Zaradi slabe vremenske napovedi smo z izbiro cilja malo oklevali, a se na koncu vseeno odločili, da se odpeljemo na Primorsko.

Vreme med vožnjo je bilo zelo raznoliko, od otožne nizke oblačnosti v Borovnici, skoraj sonca v Postojni, do oblačnega vremena pred vasjo Volče, kjer je bilo naše izhodišče. Začetek pohoda je bil skoraj pomladanski, ko pa smo po gozdu prišli do spodnjih oblakov, je pokrajina postala zimska, dodatno pa jo je popestrila še burja, ki je okoli nas podila nizke oblake. Razmere so bile s sveže napihanim snegom, zmrznjenimi drevesi in ledenimi kristalčki, ki jih je burja ujela na vejicah, prav idilične. Ko smo opravili že večino pohoda, smo se želeli odpočiti. A počitek v mrzli burji res ne bi bil prijeten. Na srečo smo za cerkvico svetega Urbana našli majhno sobo, namenjeno planincem, ki se na hribu znajdejo v slabih razmerah. Tam smo se okrepčali in si nabrali novih moči za preostalih pet minut pohoda do vrha. Na vrhu Vremščice smo hitro ožigosali planinske dnevnike in se odpravili navzdol. Pot proti dolini smo si krajšali s tekom levo in desno, po snegu čez zamete, se skrivali in se smejali.

Celoten izlet je bil zelo prijeten, zimske in vetrovne razmere pa so dodale izletu na Vremščico piko na i, tako da si ga bomo za vedno zapomnili.

Za PD Borovnica zapisal Matevž Bokalič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!