Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 12 °C.
3°C | 8°C
nedelja, 16.11.2018
4°C | 11°C
ponedeljek, 18.11.2018
2°C | 5°C
torek, 19.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 6h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
3°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Božično-novoletni turnir


ŠPORT

| |
15.01.2018      10:16
A A

Božično-novoletni turnir


Šahovski klub Borovnica je 26. decembra v prostorih Gasilskega doma na Bregu pri Borovnici organiziral tradicionalni božično-novoletni šahovski turnir. Udeležilo se ga je 52 tekmovalcev iz Slovenije in Hrvaške, kot gosta sta sodelovala tudi tekmovalec in tekmovalka iz Rusije.


Deli:

Po pozdravnem govoru organizatorja in minuti molka v spomin na dragega prijatelja, učitelja šaha in dolgoletnega člana ŠK Borovnica Andreja Smrekarja se je turnir ob deveti uri začel. Mednarodno ocenjevan turnir, ki je potekal po švicarskem sistemu devet kol in deset minut na igralca, je profesionalno in brez zapletov s pomočjo domačih sodnikov Petra Anastasova in Tine Jerič vodil državni šahovski sodnik Marjan Butala. Boji za šahovnicami so bili tako napeti, da smo morali organizatorji na željo tekmovalcev celo prestaviti kosilo na čas po tekmovanju. Na koncu je po devetih kolih s sedmimi točkami in pol slavil mojstrski kandidat Dušan Čepon pred Dušanom Zorkom in Jernejem Suhadolnikom. Za nagrado je prejel pokal in stegno kraškega pršuta. Najboljši Borovničan je bil na četrtem mestu mednarodni mojster Simon Jerič, ki se mu je v zadnjih dveh kolih za las izmuznilo prvo mesto. Bogate praktične in spominske nagrade podjetij Mercator, Spar in Tuš so glede na uvrstitev prejeli vsi udeleženci turnirja, najmlajši šahisti pa so bili obdarjeni še s sladkimi dobrotami. Podatek, da je bilo med tekmovalci enajst šahistov, ki se ponašajo z nazivom mojstrski kandidat, FM in IM mojster, nam pove, da je omenjeni turnir postal eden od najmočnejših in odlično organiziranih šahovskih turnirjev v regiji. Po besedah šahistov, se ravno zaradi tega vsako leto radi vračajo v Borovnico.

Ker je bila organizacija šahovskega turnirja zelo zahtevna, se člani Šahovskega kluba Borovnica še posebej zahvaljujemo »šefoma« gasilskega doma ge. Albini in g. Milanu, ki sta poskrbela, da so udeleženci dobili topel in primeren prostor za tekmovanje. Hvala tudi najemniku lokala Faška g. Pretnarju in natakarici Lili, ki sta z okrepčili cel dan prijazno skrbela za vse nas.

Za organizacijski odbor turnirja Boštjan Zakrajšek, predsednik ŠK Borovnica

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!