Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
2°C
-1°C
JUTRI
3°C
-1°C
Deli
3995

Borovniški prapor na Eigerju

Pred koncem leta je čas za inventure, jaz sem jo naredil glede mojega hribolaštva in menim, da je bilanca pozitivna. Že prejšnjo zimo sem se odločil, da bo vrhunec leta predstavljal vzpon na Eiger (3970 m. n. m.). Dobil sem informacijo, da se na tako turo ne gre brez vodnika in tako navezal stik z vrhunskim Borisom Lorenčičem – Lorijem, alpinistom z izkušnjami s celega sveta.

Rezerviral nama je nočitev v koči Mittellegi za 15. avgust in začele so se resne priprave – nabiranje kondicije z najmanj dvema vzponoma na naše gore vsak teden. V nedeljo, 7. avgusta, sem se za aklamitizacijo povzpel tudi na 3798 metrov visok, najvišji vrh Avstrije, Grosglockner. Končno je prišla tudi sobota, 14. avgust, dan odhoda proti Švici, točneje Grindelwaldu, kjer sva se dobila z Lorijem. Sedla sva na zobato železnico in se odpeljala do postaje s pomenljivim imenom Eismeer, kjer se je začel vzpon. Sprva sva šla do koče Mittellegi, kjer sva prenočila, ob štirih zjutraj pa sva po istoimenskem grebenu krenila proti vrhu, ki sva ga dosegla okrog desetih. Po čestitkah in obveznem fotografiranju, tudi z borovniškim praporjem, sva sestopila na postajo Jungfraujoch in se odpeljala v dolino. Sledila je še dolga vožnja v domovino in urejanje spominov, ki so nepozabni, hkrati pa že delanje načrtov za drugo leto. Če bo uspešno, se vam oglasim po naslednji inventuri! Do takrat pa planincem želim varen korak v gorah, vsem skupaj pa srečno novo leto!

 

Jernej Švigelj

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij