Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 23.06.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, zjutraj bo po nekaterih nižinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, na Primorskem od 11 do 14 °C.
10°C | 22°C
nedelja, 22.06.2018
16°C | 19°C
ponedeljek, 24.06.2018
12°C | 22°C
torek, 25.06.2018
13°C | 23°C
sreda, 26.06.2018
12°C | 24°C
Opozorila
Petek, 22.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Borovniški prapor na Eigerju


ŠPORT

| |
06.12.2016      00:00
A A

Borovniški prapor na Eigerju


Pred koncem leta je čas za inventure, jaz sem jo naredil glede mojega hribolaštva in menim, da je bilanca pozitivna. Že prejšnjo zimo sem se odločil, da bo vrhunec leta predstavljal vzpon na Eiger (3970 m. n. m.). Dobil sem informacijo, da se na tako turo ne gre brez vodnika in tako navezal stik z vrhunskim Borisom Lorenčičem – Lorijem, alpinistom z izkušnjami s celega sveta.


Deli:

Rezerviral nama je nočitev v koči Mittellegi za 15. avgust in začele so se resne priprave – nabiranje kondicije z najmanj dvema vzponoma na naše gore vsak teden. V nedeljo, 7. avgusta, sem se za aklamitizacijo povzpel tudi na 3798 metrov visok, najvišji vrh Avstrije, Grosglockner. Končno je prišla tudi sobota, 14. avgust, dan odhoda proti Švici, točneje Grindelwaldu, kjer sva se dobila z Lorijem. Sedla sva na zobato železnico in se odpeljala do postaje s pomenljivim imenom Eismeer, kjer se je začel vzpon. Sprva sva šla do koče Mittellegi, kjer sva prenočila, ob štirih zjutraj pa sva po istoimenskem grebenu krenila proti vrhu, ki sva ga dosegla okrog desetih. Po čestitkah in obveznem fotografiranju, tudi z borovniškim praporjem, sva sestopila na postajo Jungfraujoch in se odpeljala v dolino. Sledila je še dolga vožnja v domovino in urejanje spominov, ki so nepozabni, hkrati pa že delanje načrtov za drugo leto. Če bo uspešno, se vam oglasim po naslednji inventuri! Do takrat pa planincem želim varen korak v gorah, vsem skupaj pa srečno novo leto!

 

Jernej Švigelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!