Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, po nižinah v notranjosti bo večinoma nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem ob šibki burji okoli 12.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 19°C
nedelja, 21.10.2018
8°C | 17°C
ponedeljek, 22.10.2018
7°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Borovničani zopet zablesteli


ŠPORT

| |
13.06.2017      8:03
A A

Borovničani zopet zablesteli


Na državnem tekmovanju v planinski orientaciji v Žetalah se nas je zbralo več kot 280 tekmovalcev iz sedmih področnih orientacijskih lig: Gorenjsko-dolenjske, Podravske, Rogaške, Savinjske, Zasavske, Primorske in lige Smrekovec.


Deli:

Organizirali so ga prostovoljci iz planinskih društev Ptuj, Ruše, Cirkulane, Majšperk, Žetale in Gornja Radgona. Tekmovalci v najzahtevnejših kategorijah C, Č, D in H (srednješolci do 18. leta, mladi do 26. leta in člani do 27 let ter udeleženci zahtevne odprte kategorije) so svoje znanje pokazali že v soboto, 20. maja, na dnevni in nočni tekmi. V nedeljo, 21. maja, pa smo se jim v Žetalah pridružili še tekmovalci ostalih kategorij A, B, E, F, G1, G2 (osnovnošolci, člani nad 40 let, družine in tekmovalci v lažjih odprtih kategorijah).
MO PD Borovnica je zastopalo 6 ekip. Proga je bila speljana po občini Žetale v Halozah, slikoviti gričevnati pokrajini blizu hrvaške meje, pod obronki Maclja in Donačke gore. Uspešno smo našli vse kontrolne točke, rešili praktično nalogo iz orientacije, varstva narave in poznavanja gorstev, pravilno naredili planinske vozle. Na cilju pa so preverili še naše znanje prve pomoči. Navdušeni nad uspehom in s polnimi želodčki smo v senci na igrišču počakali na razglasitev rezultatov. Z uvrstitvami smo bili nadvse zadovoljni. Bleščeči pokali krasijo police ekip kategorij A in Č za doseženi 2. mesti in ekipe E-kategorije za doseženo 3. mesto. Prejele so ga tudi ekipe v odprtih kategorijah, G1 za 3. mesto in H za 2. mesto. Torej, kar 5 pokalov smo pripeljali domov. Prve tri uvrščene ekipe kategorij C, E in Č/D bomo sodelovale tudi na mednarodnem tekmovanju BMU Championship v planinski orientaciji, ki bo od 6. do 8. oktobra 2017 v Srbiji. Komaj čakamooo!

 

Za MO PD Borovnica Tatjana Pečlin, foto: Peter Svete
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!