Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 14.08.2018

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Še se bodo pojavljale krajevne padavine, deloma nevihte. Ponekod bo zapihal severovzhodni veter, proti večeru na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 °C.
19°C | 24°C
sreda, 15.08.2018
17°C | 29°C
četrtek, 16.08.2018
15°C | 30°C
petek, 17.08.2018
15°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 14h
V severovzhodni Sloveniji so popoldne še možni krajevno močnejši nalivi. Ob tem lahko narastejo hudourniški vodotoki.
19°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Borovničani zopet zablesteli


ŠPORT

| |
13.06.2017      8:03
A A

Borovničani zopet zablesteli


Na državnem tekmovanju v planinski orientaciji v Žetalah se nas je zbralo več kot 280 tekmovalcev iz sedmih področnih orientacijskih lig: Gorenjsko-dolenjske, Podravske, Rogaške, Savinjske, Zasavske, Primorske in lige Smrekovec.


Deli:

Organizirali so ga prostovoljci iz planinskih društev Ptuj, Ruše, Cirkulane, Majšperk, Žetale in Gornja Radgona. Tekmovalci v najzahtevnejših kategorijah C, Č, D in H (srednješolci do 18. leta, mladi do 26. leta in člani do 27 let ter udeleženci zahtevne odprte kategorije) so svoje znanje pokazali že v soboto, 20. maja, na dnevni in nočni tekmi. V nedeljo, 21. maja, pa smo se jim v Žetalah pridružili še tekmovalci ostalih kategorij A, B, E, F, G1, G2 (osnovnošolci, člani nad 40 let, družine in tekmovalci v lažjih odprtih kategorijah).
MO PD Borovnica je zastopalo 6 ekip. Proga je bila speljana po občini Žetale v Halozah, slikoviti gričevnati pokrajini blizu hrvaške meje, pod obronki Maclja in Donačke gore. Uspešno smo našli vse kontrolne točke, rešili praktično nalogo iz orientacije, varstva narave in poznavanja gorstev, pravilno naredili planinske vozle. Na cilju pa so preverili še naše znanje prve pomoči. Navdušeni nad uspehom in s polnimi želodčki smo v senci na igrišču počakali na razglasitev rezultatov. Z uvrstitvami smo bili nadvse zadovoljni. Bleščeči pokali krasijo police ekip kategorij A in Č za doseženi 2. mesti in ekipe E-kategorije za doseženo 3. mesto. Prejele so ga tudi ekipe v odprtih kategorijah, G1 za 3. mesto in H za 2. mesto. Torej, kar 5 pokalov smo pripeljali domov. Prve tri uvrščene ekipe kategorij C, E in Č/D bomo sodelovale tudi na mednarodnem tekmovanju BMU Championship v planinski orientaciji, ki bo od 6. do 8. oktobra 2017 v Srbiji. Komaj čakamooo!

 

Za MO PD Borovnica Tatjana Pečlin, foto: Peter Svete
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.