Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
11°C | 17°C
četrtek, 18.10.2018
11°C | 17°C
petek, 19.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
nedelja, 21.10.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Borovničani znova na vrhu


ŠPORT

| |
21.04.2018      10:47
A A

Borovničani znova na vrhuDeli:

Letošnja sezona se je za borovniško ekipo A spremenila v marsikaterem pogledu. Ekipo so dodobra prevetrili, prav tako pa so bili primorani zamenjati domačo dvorano in zasedli tisto na Brezovici. Sezone niso odprli najbolje, a so vseeno prihajali do pomembnih točk, s katerimi so ohranjali stik z vrhom. Med sezono je mesto trenerja prevzel Vehovec, njegovo navdušenje pa je v marsikaterem pogledu pomagalo ekipi. V zaključku rednega dela so bili Borovničani prisiljeni v menjavo prvega vratarja, namesto Petriča se je v vrata "iz pokoja" vrnil Bajec.

V končnico so vstopili s 4. mesta, kar jim je namenilo loški Insport, ki jih je v rednem delu dvakrat visoko premagal (9 : 3, 4 : 10). A v končnici se na to niso kaj dosti ozirali. Po neverjetno dramatičnih dveh tekmah, kjer se je prva končala z rezultatom 8 : 7, druga pa šele po 8. seriji kazenskih strelov (7 : 6), so Borovničani presenetljivo, a zasluženo prišli do finala. Tam jih je čakala Polanska Banda. Borovničani imajo s Polanci dobre izkušnje, saj so jih dvakrat v finalu že premagali. Tokratni format pa je zahteval dve tekmi in na prvi smo šele po izredno napeti končnici dobili zmagovalca – Borovničane (2 : 4). Na povratni tekmi 14. aprila, ko je bila dvorana na Brezovici dodobra napolnjena, smo videli suvereno zmago Borovničanov. Ti so že po desetih minutah vodili s 3 : 0 in mirno nadzorovali tekmo do končnega rezultata 10 : 5.

Sezona, ki je bila zagotovo drugačna od nedavnih, je tako zaključena na najboljši možni način, s 5. naslovom državnega prvaka. To pa je zagotovo spodbuda za nadaljnje delo naših članov, ki se bodo drugo leto pridružili mednarodni avstrijski ligi. Zahvaljujemo se vsem, ki so kakorkoli pripomogli k uspešni izvedbi finalne tekme. V prvi vrstvi hvala TVD Partizan Borovnica in vodstvu ter članom FBC Borovnica. Hvala vodstvu ŠD Brezovica za lepo sodelovanje ter PGD Borovnica za pomoč. Za prijetno zaključno slovesnost se zahvaljujemo tudi vodstvu FZS, našemu županu Bojanu Čebeli ter predsedniku našega društva Tonetu Žerjavu. Sezono 2017/18 ste nam polepšali tudi vsi naši navijači, zelo prav nam je prišla tudi podpora s strani podjetij Summit Avto in Veriga K. F. Upamo, da bomo tako lepo sodelovanje ohranjali tudi v prihodnje.

ŽP
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!