Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, v vzhodni polovici Slovenije bo znova pričelo rahlo snežiti. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem, kjer bo pihala šibka do zmerna burja, okoli 3 °C.
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
0°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Borovničani pri Aljaževem stolpu


ŠPORT

| |
11.01.2018      11:09
A A

Borovničani pri Aljaževem stolpu


10. decembra smo se zbudili v mrzlo, mrzlo jutro. Pokrajina je bila prekrita s snežno odejo. Toplo smo se oblekli in odhiteli na zborno mesto. Tokrat smo se zbrali v manjšem številu.


Deli:

Pot nas je vodila na Primorsko. V Podnanosu, rojstnem kraju slovenske himne, smo se zbrali na parkirnem prostoru. Pričakalo nas je sonce. Usmerili smo se na cesto, ki vodi skozi zanimivo vasico Orehovica. Kamnite hiše, med katerimi najbolj izstopa vaški dvorec iz 17. stoletja Zajčji grad, obzidani vrtovi z obokanimi vhodi, stara, mogočna vrba ob cesti, kamniti most čez potok Pasji rep, vrtovi, ki jih krasijo orehi … Nadaljevali smo po kolovozu mimo zadnjih hiš in se vzpeli skozi vinograde. Ustavili smo se pri kapelici in zvončku želja. Odprl se nam je čudovit pogled na Vipavsko dolino, zasneženo pogorje Nanosa, Čavna … Previdno smo »grizli« po ozki stezici pod borovimi in hrastovimi drevesi, saj je bila ponekod pokrita s tanko skorjico ledu. Še malo … in že smo zagledali cerkev sv. Socerba. Za malico je bilo premrzlo, pa še pihalo je izza vogalov. Otroci so kratki odmor izkoristili za kepanje, žigosali smo dnevnike. Spustili smo se malce nižje in si le privoščili dobrote iz nahrbtnika, zadržali se pa nismo prav dolgo. Še spust in kratek vzpon na Kjecl, kjer stoji maketa Aljaževega stolpa in zopet prelep razgled na zasnežene vrhove in zeleno dolino. Čakal nas je še spust v Orehovico, kjer je bila že prijetnejša temperatura. Otroci so izkoristili še poledenel asfaltiran del poti za drsanje, prav dobro jim je šlo. Poslovili smo se spet z našo himno v krogu in si zaželeli lep preostanek dneva.

Za MO PD Borovnica Tatjana Pečlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!