Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

oblačno
3°C | 7°C
sobota, 20.01.2018
1°C | 4°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 18h
Zvečer in v prvem delu noči na petek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra v višjih legah in po nižinah severovzhodne Slovenije lahko presegali hitrost 70 km/h.
3°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Visoka mesta za oponašalce jelenjega ruka


SOSED SOSEDU

| |
18.06.2013      10:00
A A

Visoka mesta za oponašalce jelenjega ruka


V soboto, 18. maja, se je na gradu Gewerkenegg v Idriji odvijalo prvo mednarodno in šesto državno prvenstvo v oponašanju jelenjega ruka, tj. oglašanja jelenov v obdobju paritve. Tekmovanje spada v del lovske kulture.


Urban Košir
Urban Košir
Deli:
Na tekmovanje so se letos prijavili tudi Urban Košir, trenutni simpatizer LD Borovnica, ter mlada člana LD Begunje Tilen in Anže Nared. V konkurenci štirinajstih rukačev, prijavili so se tudi trije iz Srbije, so se vsi trije uvrstili na visoka mesta. Urban je zasedel vidno četrto mesto na mednarodni ravni in tretje mesto na državni ravni. S tem rezultatom si je zagotovil potovanje na petnajsto evropsko prvenstvo v oponašanju jelenjega ruka, ki se je letos odvijalo na Češkem, v mestu Lysi blizu Prage. Za vaje mu je ostalo zelo malo časa, toda s trenerjem Pavlom Naredom sta kljub temu poskrbela za mali čudež, za katerega se mu Urban iskreno zahvaljuje.
Slovenska tričlanska ekipa s selektorjem Jožetom Grilom in mednarodnim sodnikom Ernestom Krčmarjem se je na evropsko prvenstvo odpravila že v petek, 24. maja, v zgodnjih jutranjih urah. Po znanih informacijah se je obetala zelo huda konkurenca desetih držav; iz vsake so prišli trije rukači. Kljub temu si je Urban v petih disciplinah prirukal zelo visoko, 8. mesto, kar je bilo za nekatere že uveljavljene rukače zelo veliko presenečenje. To je bil četrti najboljši rezultat med dosedanjimi slovenskimi uvrstitvami in evropskih tekmovanjih.
Upam, da ta odličen rezultat napoveduje še veliko podobnih ali še boljših rezultatov; morda jih bo Urban v prihodnjih letih dosegel že kot član LD Borovnica. Člani LD Borovnica mu za te vidne rezultate na področju lovske kulture čestitamo!

Gospodar LD Borovnica, Gabrijel Košir


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!