Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
20°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V objemu megle


SOSED SOSEDU

| |
16.11.2016      9:09
A A

V objemu megle


V nedeljo, 16. oktobra, smo se člani MO PD Borovnica povzpeli na razgledni vrh, ki se dviga severno od Kamnika, Kamniški vrh. Z zbornega mesta smo se v koloni osmih avtomobilov odpeljali do vasi Slevo in parkirali pri manjšem kamnolomu.


Deli:

V krogu smo se pozdravili, prešteli. Naša četica je tokrat štela 33 udeležencev. Kljub turobnemu jutru nam dobre volje ni manjkalo. Sprva smo se vzpenjali po kolovozni poti. Pri odcepu, ki vodi do planine Osredek, so nas pozdravili konji na paši. Na tem delu naj bi se nam vrh odprl v vsej svoji veličini, s strmimi travnatimi pobočji in gruščnato grapo v sredini, imenovano Slevška roža. Vendar je to čudovito sliko prekrivala gosta megla. Malce več pozornosti in pazljivosti je bilo potrebnih na ozkih stezicah in čez debelo uro smo dosegli planino. Mogočna lipa, ki se bohoti sredi planine, je bila ovita v sivino. Klop, mokra od obilnega dežja prejšnjega dne, je ostala prazna.  Pomalicali smo kar stoje in v svoje dnevnike pritisnili nov žig. Povzpeli smo se še do sedla in  namesto čez razgledno Planjavo nadaljevali po prijetni stezici skozi gozd do sedla pod vrhom. Nismo sami vztrajali v turobnem dnevu. Kar nekaj planincev se nam je še pridružilo na vrhu, a nihče ni tako dolgo vztrajal in čakal obljubljenih sončnih žarkov kot mi.  No, dvakrat nam je pa le pomežiknilo. Otrokom je bilo sicer vseeno, zaposleni so bili s »pospravljanjem« suhih vej po gozdu. Z nekaterimi smo se spustili še do bivaka, ki pa je že v bolj slabem stanju. Spet smo žigosali dnevnike, spraznili nahrbtnike in jo mahnili v dolino po krajši, strmi poti, kar po pobočju Kamniškega vrha. V krogu smo se poslovili z našo himno in si zaželeli lep preostanek dneva.

 

Za MO PD Borovnica

Tatjana Pečlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.