Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Unec je naš


SOSED SOSEDU

| |
15.06.2016      10:14
A A

Unec je našDeli:

Člani PGD Brezovica pri Borovnici vemo, kako pomembno je, da ima društvo v ozadju izurjen in priden podmladek, ki bo v prihodnosti prevzel vajeti društva in skrbel, da v Kotih ne bo skrbi zaradi »rdečega petelina«. Prav zato namenjamo veliko časa in energije pripravi ekip na gasilska tekmovanja. Članice B – naše najbolj motivirane punce so se konec maja udeležile 23. meddruštvenega tekmovanja članic in članov za pokal Krajevne skupnosti Ivančna Gorica. Dosegle so odlično 3. mesto in naši vitrini, ki se šibi pod težo pokalov, dodale še enega. Bravo punce!
Naši najmlajši (pionirji in pionirke) so se 4. 6. 2016 udeležili tekmovanja za pokal Rudolfa Maistra na Uncu. Odlični nastopi tekmovalnih enot in trud mentorjev je bil poplačan. Starejša ekipa pionirk je ponovila lanskoletni uspeh in dosegla najboljši rezultat od vseh nastopajočih ekip, kar 18 jih je bilo, in osvojila prehodni pokal. Njihove mlajše kolegice niso veliko zaostajale. Dosegle so odlično drugo mesto in dopolnile slavje kačanskih deklet. Pomlajena ekipa pionirjev se je zelo izkazala. Fantje so po le dobrem mesecu vaj zasedli 1. mesto v kategoriji pionirjev. Več kot so naši najmlajši dosegli na Uncu se ne da doseči. Udeležili so se 12 tekmovanj in kar desetkrat posegli po najvišjih mestih. Iskrene čestitke vsem, predvsem pa našemu Jožetu Drašlerju – mentorju pionirskih ekip. Nihče v društvu ne zna tako dobro pripraviti ekip. Mislim da nam ga zavidajo vsa sosednja društva.

V soboto, 11. 6., in nedeljo, 12. 6. 2016, je v Kopru potekalo državno člansko in mladinsko gasilsko tekmovanje. Udeležilo se ga je 5 naših ekip, ki so si v letu 2015 priborile nastop na tem tekmovanju. Starejši gasilci so svoje znanje in spretnosti preizkusili v soboto. Pomanjkanje športne sreče jih je pomaknilo na 61. mesto. A nič zato, že sama uvrstitev enote na državno tekmovanje je bila lepo presenečenje, o katerem lahko marsikatero društvo le sanja. V nedeljo so se na tekmovanju preizkusili še najmlajši. Dve ekipi pionirk in dve ekipi mladink so dobro opravile s tekmovalnimi progami. Starejše pionirke so dosegle 10. mesto, mlajše pionirke 25., mladinke 1 18. mesto in mladinke 2 32. Vsem ekipam za dosežene rezultate iskreno čestitamo. Da pa je bil vikend popoln, sta v zakonski stan stopila še dva naša člana; Andrej in Špela. Želimo jima obilo ljubezni, sreče in medsebojnega razumevanja. Če citiram predsednika društva:«Bodita srečna, ljubezen vajina naj bo večna.« Ob tej priložnosti se zahvaljujemo sosednjemu društvu PGD Breg - Pako, ki je nesebično priskočilo na pomoč in tako omogočilo nastop druge ekipe mladink. Hvala vodstvu društva za razumevanje in skrb.
Počasi se letošnja gasilska tekmovanju zaključujejo. Le še tekmovanje iz gasilske orientacije, potem pa zaslužen počitek. A ne bo predolg. V juliju se mentorji skupaj s pionirkami odpravljamo na morje v Savudrijo. V začetku avgusta bo sledil 2. gasilski tabor, na katerega vljudno vabimo vse mladinke in mladince našega društva. 20. avgusta pa ste vsi vljudno vabljeni na gasilsko veselico PGD Brezovica pri Borovnici. Za hrano in pijačo bodo poskrbeli domači gasilci in gasilke, za glasbeno popestritev pa ansambla KRIMSKI LISJAKI in FANTJE Z VSEH VETROV.  Veselico bo popestril tudi bogat srečelov. Vljudno vabljeni!

 

Za PGD Brezovica pri Borovnici

Karmen Pirnat
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.