Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s plohami in nevihtami, ki bodo pogostejše sredi dneva in popoldne. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26, na Primorskem do 29 °C.
17°C | 26°C
ponedeljek, 21.07.2018
18°C | 29°C
torek, 23.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Rožnate pletenine ovile drevo tudi v ......


SOSED SOSEDU

| |
20.10.2017      9:16
A A

Rožnate pletenine ovile drevo tudi v BorovniciDeli:

V tednu od 25. do 30. septembra smo članice društva podeželskih žena Ajda Borovnica v sodelovanju s članicami združenja Europa Donna povabile vse občane k soustvarjanju rožnatih pletenin. Na začetku oktobra se je namreč začela vseslovenska akcija z naslovom Rožnate pletenine. Bolj natančno je bil to uvod v Rožnati oktober, mesec ozaveščanja o boju proti raku na dojkah, ki ga organizira združenje Europa Donna Slovenija, ki tradicionalno pripravlja številne dejavnosti, s katerimi ozavešča slovensko javnost o tej bolezni. Med te spadajo tudi rožnate pletenine, s katerimi smo tudi letos v naši občini Borovnica oktobra ovili brezo na parikiršču pred vrtcem ter mimoidoče tudi na ta način opozorili na pomen zdravega načina življenja s preventivo, zgodnjim odkrivanjem in učinkovitim zdravljenjem raka dojk. Z rožnatimi pleteninami namreč povezujemo ozaveščanje z ustvarjalnostjo številnih članic Europe Donne, različnih organizacij ter ustvarjalnih posameznikov iz več kot šestdesetih občin po Sloveniji, ki smo skupaj povezali »rožnate niti za zdravje«.

Namen tovrstnih dejavnosti je spodbuditi ustvarjalnost žensk. S kvačkanjem in pletenjem razvijamo fino motoriko rok, mišljenje, ročne spretnosti, vztrajnost, razumevanje in upoštevanje navodil. Vse te lastnosti so potrebne tudi za uspešen boj z boleznijo. Spodbujamo druženje, ki je še kako pomembno za kakovostno življenje. Zdravim, bolnim in ozdravljenim ženskam ustvarjalni proces prinaša sprostitev, osebno zadovoljstvo, krepi samozavest in odganja negativne misli. S projektom Europe Donne smo spodbudili tudi medgeneracijsko in medsektorsko sodelovanje, saj smo vključili občino, članice društva podeželskih žena Ajda Borovnica, vzgojiteljice vrtca Borovnica ter učiteljice OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica ter vse prostovoljne posameznike s skupnim ciljem: ozaveščati o raku dojk.

Članice društva podeželskih žena Ajda Borovnica smo pletle in kvačkale 15 centimetrov širok rožnat trak, nanj pa smo prišile tudi pentljice in rožice, ki so jih skvačkale učiteljice in vzgojiteljice OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica. Ena izmed brez na parkirišču pred vrtcem je tako v sodelovanju z občino Borovnica v ponedeljek, 2. oktobra, zasijala v rožnati barvi in tako bo dan za dnem od 2. do 31. oktobra mimoidoče opominjala na pomen zgodnjega odkrivanja in učinkovitega zdravljenja raka dojk. Ob tej priložnosti se zahvaljujem vsem, ki so se naši akciji združenja Europa Donna pridružili in pletli »niti za zdravje«, vsem članicam našega društva in vzgojiteljicam ter učiteljicam OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica za darovan čas in prekrasne pletenine. Prav tako se zahvaljujem za sodelovanje tudi občini Borovnica, županu Bojanu Čebeli, ravnatelju OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica Danielu Horvatu in pomočnici ravnatelja Sonji Pristavec.

 

Tina Mazi, predsednica društva podeželskih žena Ajda Borovnica

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Bodite prvi pri oddaji mnenja.