Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
0°C | 9°C
torek, 20.11.2017
-1°C | 10°C
sreda, 21.11.2017
2°C | 11°C
četrtek, 22.11.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pridite in sodelujte: ovile bodo drevo v ......


SOSED SOSEDU

| |
29.09.2017      17:52
A A

Pridite in sodelujte: ovile bodo drevo v rožnate pletenine


Društvo podeželskih žena »Ajda« Borovnica vabi, da sodelujete v projektu Rožnate pletenine 2017, ki že tretje leto poteka pod okriljem Združenja Europa Donna Slovenija. V mesecu oktobru želimo za en mesec oviti drevo z rožnatimi pleteninami, ki bo mimoidoče opozarjal na pomen osveščanja o raku dojk.


Deli:

Pobrskajte po predalih, poiščite ostanke volne in ostalih pletiv rožnate barve ter spletite ali skvačkajte 15 cm trak rožnate barve. Estetski videz izdelka ni toliko pomemben, kot zavedanje, da se samo osveščeni lahko borimo proti raku dojke.

Vse pletenine dostavite do petka 29.9.2017 Tini Mazi, predsednici društva podeželskih žena »Ajda«. Več informacij na 041-657-690.

Brezo pred vrtcem Borovnica bomo predvidoma ovili v trak v ponedeljek 2.10. 2017,  v torek 31.10. 2017 pa bomo trak odstranili.

AKCIJA Rožnate pletenine 2017 

Europa Donna Slovenija je ugledna organizacija z veliko bazo članstva (3.500 članov), z več kot 5.900 sledilci na družbenih omrežjih in številnimi bralci Novic ED (priloga One, Delo) z naklado 101.000 izvodov. Z dolgoletno prisotnostjo, sodelovanjem z različnimi deležniki (zdravstvenimi ustanovami, akademsko skupnostjo, vključevanjem ožje in širše zainteresirane javnosti), podporo javnim programom (DORA, ZORA, SVIT), z uveljavljeno mrežo članstva, partnerjev, pokroviteljev in donatorjev ter preko jasne politike vodenja, delovanja in vizije uresničujemo programe in razvijamo nove, ki so v skladu s standardi in smernicami na področju zdravja.
Že tretje leto bomo v oktobru, mesecu ozaveščanja o raku dojk, z rožnatimi pleteninami za en mesec ovili drevesa v Ljubljani in številnih drugih mestih po Sloveniji, ki bodo mimoidoče opozarjali na pomen ozaveščanja o raku dojk. Cilj: obleči vsaj eno drevo v vsaki občini. Akcijo podpira Mercator, d. d. s projektom Ustavi.se. Rak niso samo številke.

Rak dojk, za katerega nam številke sporočajo (1.300 jih letno zboli, 400 jih umre), da so tovrstne civilno-družbene akcije še vedno zelo potrebne pri ozaveščanju o sami bolezni, pomenu preventive, zdravega načina življenja kot tudi pozitivnih učinkov ustvarjalnosti na naše psihofizično zdravje. S to akcijo, ki je ena izmed mnogih, želimo opozoriti, da rak in vse ženske kot tudi moški, ki zbolijo, niso samo številke in da želimo to številko zmanjšati. Rak dojk in rodil je bolezen, ki lahko doleti prav vsako žensko: mamo, sestro, prijateljico, sodelavko in ki je obvladljiva, če jo pravočasno odkrijemo ter skrbimo za zdrav odnos do sebe, okolice in narave. Odziv sodelujočih v prejšnjih letih je zelo pozitiven, sodelujejo različni profili: od izkušenih rokodelk, do tistih, ki bi se te umetnosti »ročne meditacije« radi naučili.


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Osnove restavratorstva
19.11.2017 | Tečaji in delavnice
Družinska nedelja: Delavnica za otroke in družine
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
26.11.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev
18.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Osnove restavratorstva
19.11.2017 | Tečaji in delavnice
Družinska nedelja: Delavnica za otroke in družine
21.11.2017 | Ostalo
S SOCIALNIM PODJETNIŠTVOM DO TRŽENJA ZDRAVE HRANE IN TURIZMA
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
26.11.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.