Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
9°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 12°C
petek, 16.11.2018
3°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 9°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Planinski izlet na Štefanjo goro


SOSED SOSEDU

| |
04.12.2017      8:41
A A

Planinski izlet na Štefanjo goro


V nedeljo, 19. novembra, sem vodila izlet Planinskega društva Borovnica na Štefanjo goro. To je manjša planota pod Krvavcem. Na njeni najvišji točki stoji cerkvica sv. Štefana. Pod njo so prostrani travniki.


Deli:

Ko smo naredili uvodni krog v vasi Adergas, smo stali v megli in zeblo nas je. Z bansom A rusti ša ša smo se malo ogreli. Pogumna štiriletnica je z zemljevida razbrala, da je do prvega počitka zelo kratka pot. In res. 32 pohodnikov nas je tako hitro doseglo kapelico z zvončkom želja, da smo pomislili, da bi nadaljevali. A je bilo kar prav, da smo se ustavili. Smo malo popili. Obetal se nam je čudovit dan. Pot »mimo klopce« nam je odpirala pogled v megleno dolino. In ko smo stopili na travnike, smo obnemeli. Zasnežene Kamniške gore – Kočni, Grintovec, Kalški greben, Krvavec – so bile kot na dlani. Pod nami megleno morje, nad nami modro nebo. Do cerkvice ni bilo več daleč. Tam smo pomalicali. In ko je začelo sonce greti, so se otroci razživeli, da smo jih komaj zbrali za eno skupinsko fotografijo. Še bans Konj je sledil pred sestopom. Čez Dvorjanski hrib. Grebenska steza. Razgledi. Nad vasjo Dvor smo se spustili v meglo. Ta del je bil za petošolca najboljši, za mamico z malčkom na hrbtu pa malce neprijeten. Obkrožili smo grad Strmol in se spraševali, kateri kip predstavlja Ksenijo in kje je vendar njen hišni ljubljenček krokodil. Starši in otroci so me prijetno presenetili, ko so se brez pomisleka odločili, da vsi skupaj prehodimo še zadnji del poti, nazaj v Adergas. Saj je bila kar prijetna: skozi gozd, mimo ribnikov in še po cesti. Tu pa je že posijalo sonce. Hvala Ani, Tatjani in Primožu za pomoč, staršem za potrpežljivost, najstnicam za odlično vzdušje in otroci, bravo! Odlični hodci! Se vidimo na naslednjem izletu!

Kristina Suhadolnik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!