Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ogled parka vojaške zgodovine v Pivki


SOSED SOSEDU

| |
15.11.2017      9:16
A A

Ogled parka vojaške zgodovine v PivkiDeli:

23. oktobra smo se devetošolci OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica skupaj z veterani vojne za Slovenijo odpravili na ogled vojaškega muzeja v Pivki. Na poti smo se ustavili tudi ob dveh spomenikih in tam postavili venca. Veterani so z nami delili številne izkušnje iz osamosvojitvene vojne. Zjutraj smo naredili skupinsko fotografijo in se z avtobusom odpeljali proti Pivki. Med vožnjo so nam veterani razložili vojaško in politično situacijo v času osamosvajanja Slovenije. Pripovedovanje so popestrili z lastnimi izkušnjami. Okoli pol devetih smo prispeli v Pivko in si v muzeju ogledali raznoliko vojaško opremo: tanke, letala, lokomotivo in podmornico. Notranjost in način uporabe podmornice sta nam predstavila Ljubo Oman in njegov prijatelj iz društva slovenskih podmorničarjev. Ogledali smo si razstavo Pot v samostojnost, ki prikazuje potek osamosvajanje Republike Slovenije. Razkazali so nam muzejski depo. Za konec vodenega ogleda smo se sprehodili ob razstavi o zgodnjem zgodovinskem dogajanju na Slovenskem in najstarejšem najdenem kolesu. Po končanem ogledu muzeja, ob 12.00, smo imeli kosilo: pasulj s klobaso. Na poti nazaj smo se ustavili na Cesarskem vrhu ob ozkem cestnem odseku med Logatcem in Vrhniko. Na tem mestu je potekal zadnji spopad z JLA v Sloveniji. Spopad nam je predstavil Jožef Molk. Izlet smo zaključili pri bivši vojašnici na Stari Vrhniki. Tam smo položili lovorjev venec k spominski plošči, veterani pa so povedali, kako se je JLA umikala iz te vojašnice. Na izletu smo uživali tako stari kot mladi. Veterani so nam povedali številne zanimive podatke o tistih časih, ki nam bodo pomagali bolje razumeti zgodovino naše mlade države. Hvala.

Živa Nikšič, 9. b
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!