Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
6°C
-3°C
JUTRI
7°C
-5°C
Deli

Ogled parka vojaške zgodovine v Pivki

23. oktobra smo se devetošolci OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica skupaj z veterani vojne za Slovenijo odpravili na ogled vojaškega muzeja v Pivki. Na poti smo se ustavili tudi ob dveh spomenikih in tam postavili venca. Veterani so z nami delili številne izkušnje iz osamosvojitvene vojne. Zjutraj smo naredili skupinsko fotografijo in se z avtobusom odpeljali proti Pivki. Med vožnjo so nam veterani razložili vojaško in politično situacijo v času osamosvajanja Slovenije. Pripovedovanje so popestrili z lastnimi izkušnjami. Okoli pol devetih smo prispeli v Pivko in si v muzeju ogledali raznoliko vojaško opremo: tanke, letala, lokomotivo in podmornico. Notranjost in način uporabe podmornice sta nam predstavila Ljubo Oman in njegov prijatelj iz društva slovenskih podmorničarjev. Ogledali smo si razstavo Pot v samostojnost, ki prikazuje potek osamosvajanje Republike Slovenije. Razkazali so nam muzejski depo. Za konec vodenega ogleda smo se sprehodili ob razstavi o zgodnjem zgodovinskem dogajanju na Slovenskem in najstarejšem najdenem kolesu. Po končanem ogledu muzeja, ob 12.00, smo imeli kosilo: pasulj s klobaso. Na poti nazaj smo se ustavili na Cesarskem vrhu ob ozkem cestnem odseku med Logatcem in Vrhniko. Na tem mestu je potekal zadnji spopad z JLA v Sloveniji. Spopad nam je predstavil Jožef Molk. Izlet smo zaključili pri bivši vojašnici na Stari Vrhniki. Tam smo položili lovorjev venec k spominski plošči, veterani pa so povedali, kako se je JLA umikala iz te vojašnice. Na izletu smo uživali tako stari kot mladi. Veterani so nam povedali številne zanimive podatke o tistih časih, ki nam bodo pomagali bolje razumeti zgodovino naše mlade države. Hvala.

Živa Nikšič, 9. b

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!