Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 15.12.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, meja sneženja se bo spuščala. Temperature bodo od 7 do 13, v severnih krajih okoli 3 °C.
1°C | 3°C
sobota, 16.12.2017
1°C | 3°C
nedelja, 17.12.2017
-2°C | 1°C
ponedeljek, 18.12.2017
-6°C | 0°C
torek, 19.12.2017
-5°C | 2°C
Opozorila
Petek, 15.12.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ogled parka vojaške zgodovine v Pivki


SOSED SOSEDU

| |
15.11.2017      9:16
A A

Ogled parka vojaške zgodovine v PivkiDeli:

23. oktobra smo se devetošolci OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica skupaj z veterani vojne za Slovenijo odpravili na ogled vojaškega muzeja v Pivki. Na poti smo se ustavili tudi ob dveh spomenikih in tam postavili venca. Veterani so z nami delili številne izkušnje iz osamosvojitvene vojne. Zjutraj smo naredili skupinsko fotografijo in se z avtobusom odpeljali proti Pivki. Med vožnjo so nam veterani razložili vojaško in politično situacijo v času osamosvajanja Slovenije. Pripovedovanje so popestrili z lastnimi izkušnjami. Okoli pol devetih smo prispeli v Pivko in si v muzeju ogledali raznoliko vojaško opremo: tanke, letala, lokomotivo in podmornico. Notranjost in način uporabe podmornice sta nam predstavila Ljubo Oman in njegov prijatelj iz društva slovenskih podmorničarjev. Ogledali smo si razstavo Pot v samostojnost, ki prikazuje potek osamosvajanje Republike Slovenije. Razkazali so nam muzejski depo. Za konec vodenega ogleda smo se sprehodili ob razstavi o zgodnjem zgodovinskem dogajanju na Slovenskem in najstarejšem najdenem kolesu. Po končanem ogledu muzeja, ob 12.00, smo imeli kosilo: pasulj s klobaso. Na poti nazaj smo se ustavili na Cesarskem vrhu ob ozkem cestnem odseku med Logatcem in Vrhniko. Na tem mestu je potekal zadnji spopad z JLA v Sloveniji. Spopad nam je predstavil Jožef Molk. Izlet smo zaključili pri bivši vojašnici na Stari Vrhniki. Tam smo položili lovorjev venec k spominski plošči, veterani pa so povedali, kako se je JLA umikala iz te vojašnice. Na izletu smo uživali tako stari kot mladi. Veterani so nam povedali številne zanimive podatke o tistih časih, ki nam bodo pomagali bolje razumeti zgodovino naše mlade države. Hvala.

Živa Nikšič, 9. b
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 454
Izšla: 27.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.