Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ogled parka vojaške zgodovine v Pivki


SOSED SOSEDU

| |
15.11.2017      9:16
A A

Ogled parka vojaške zgodovine v PivkiDeli:

23. oktobra smo se devetošolci OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica skupaj z veterani vojne za Slovenijo odpravili na ogled vojaškega muzeja v Pivki. Na poti smo se ustavili tudi ob dveh spomenikih in tam postavili venca. Veterani so z nami delili številne izkušnje iz osamosvojitvene vojne. Zjutraj smo naredili skupinsko fotografijo in se z avtobusom odpeljali proti Pivki. Med vožnjo so nam veterani razložili vojaško in politično situacijo v času osamosvajanja Slovenije. Pripovedovanje so popestrili z lastnimi izkušnjami. Okoli pol devetih smo prispeli v Pivko in si v muzeju ogledali raznoliko vojaško opremo: tanke, letala, lokomotivo in podmornico. Notranjost in način uporabe podmornice sta nam predstavila Ljubo Oman in njegov prijatelj iz društva slovenskih podmorničarjev. Ogledali smo si razstavo Pot v samostojnost, ki prikazuje potek osamosvajanje Republike Slovenije. Razkazali so nam muzejski depo. Za konec vodenega ogleda smo se sprehodili ob razstavi o zgodnjem zgodovinskem dogajanju na Slovenskem in najstarejšem najdenem kolesu. Po končanem ogledu muzeja, ob 12.00, smo imeli kosilo: pasulj s klobaso. Na poti nazaj smo se ustavili na Cesarskem vrhu ob ozkem cestnem odseku med Logatcem in Vrhniko. Na tem mestu je potekal zadnji spopad z JLA v Sloveniji. Spopad nam je predstavil Jožef Molk. Izlet smo zaključili pri bivši vojašnici na Stari Vrhniki. Tam smo položili lovorjev venec k spominski plošči, veterani pa so povedali, kako se je JLA umikala iz te vojašnice. Na izletu smo uživali tako stari kot mladi. Veterani so nam povedali številne zanimive podatke o tistih časih, ki nam bodo pomagali bolje razumeti zgodovino naše mlade države. Hvala.

Živa Nikšič, 9. b
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!