Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
17°C
-1°C
JUTRI
20°C
1°C
Deli

Minilo je 65 let

Letošnjega oktobra smo se ponovno zbrali sošolke in sošolci, ki smo zaključili osnovno šolo v Borovnici leta 1953. Takrat nas je bilo v razredu 24 učencev in od tega jih je uspešno zaključilo razred 11, trije so imeli popravne izpite, 10 pa jih ni izdelalo razreda. Tako ni bilo možnosti za organizacijo osmega razreda in vodstvo šole nas je napotilo in vpisalo v osmi razred na Poljanski gimnaziji v Ljubljani. Prehod na drugo šolo ni bil enostaven. Razlika v znanju med nami »vozači« in ljubljanskimi dijaki je bila kar velika, toda kljub temu smo šolanje vsi zaključili uspešno. V tej skupini je bilo tudi 12 dijakinj in dijakov iz sosednjih občin Preserja in Podpeči. Črnobela fotografija prikazuje to skupino z razredničarko ob odhodu iz borovniške šole, na barvni fotografiji pa smo vsi, ki smo bili prisotni na našem letošnjem srečanju. Časovna razlika med nastankoma slik je kar 65 let. Še večja pa je številka in razlika, če upoštevamo vstop v prvi razred, od takrat pa do danes je minulo že kar 72 let. Spoštovane bralke in bralci tega glasila, ali prepoznate, kdo je kdo na črnobeli in barvni fotografiji?
Vsem tistim našim sošolcem, ki se letošnjega srečanja niste udeležili, pošiljamo prisrčne pozdrave in lepe želje!


Franc Klančar, foto: Vldimir Rot

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi