Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Kolesarski dan v Borovnici


OSNOVNA ŠOLA

| |
18.10.2017      10:07
A A

Kolesarski dan v Borovnici


V soboto, 23. septembra, smo imeli v okviru Evropskega tedna mobilnosti v Borovnici kolesarski dan. Kolesarsko tekmovanje je potekalo na poligonu. Vozili smo okoli stožcev, po žagi in se ustavili na črti. Zmagovalci so prejeli lepe nagrade.


Nevarno prehitevanje
Nevarno prehitevanje
Deli:

Kasneje smo preizkusili električna kolesa, električno samokolnico in lezi kolo. Posebno zabavo pa nam je prinesla vožnja kolesa, ki nam je pripravil smuti. Sodelovali smo tudi na delavnici poslikave čelade. Na voljo je bil kolesarski mojster, ki nam je pregledal kolesa ter opravil manjša popravila. Popoldne smo se s kolesi zapeljali do Tehniškega muzeja Bistra, kjer smo si ogledali zbirko koles in motorjev. Preživeli smo lep sobotni dan. Upamo, da bo še kdaj kaj podobnega, gotovo se bomo udeležili!

Nejc Kos in Aldin Zenković, 8. a
OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica

Prometni eksperiment v 6. razredu

Med Evropskim tednom mobilnosti smo pri predmetu tehnika in tehnologija razmišljali o prometnih težavah, s katerimi se učenci srečujemo vsakodnevno. Izvedli smo prometni eksperiment, v katerem nas je zanimalo, koliko voznikov ustavi pred prehodom za pešce, kadar otroci čakajo na prehod. Voznike, ki so ustavili, smo nagradili z napisom: »Hvala, ker ste ustavili.« Voznikom, ki niso ustavili, smo pokazali napisa: »Zakaj mi ne ustavite, ali me ne vidite?« Ugotovili smo, da je polovica voznikov ustavila našim učencem, ki so želeli prečkati cesto, polovica pa je odpeljala naprej. Kljub slabemu rezultatu, smo bili s poskusom zadovoljni. Doživeli pa smo celo, da je gospa v prvem poskusu peljala naprej, v drugem pa ustavila. Vsem voznikom sporočamo: pešec ima na prehodu za pešce vedno prednost! Z vašo pozornostjo boste poskrbeli za našo varnost!

Tija, Klara, Tara, Gašper, Enja, Naja, Špela, Taja, Ana, Jaka, Tadej, Lucija

OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!