Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Evropski dan jezikov


OSNOVNA ŠOLA

| |
13.10.2014      11:56
A A

Evropski dan jezikov


Evropski dan jezikov se praznuje 26. septembra, in sicer že od leta 2001, ko je za to dal pobudo Svet Evrope v Strasbourgu. S tem dnem se 800 milijonov Evropejcev iz 47 držav članic Sveta Evrope spodbuja k učenju več jezikov, tako v šoli kot zunaj nje, zelo pomembno je namreč, da ne pozabimo na velik pomen večjezičnosti, saj jezikovna raznolikost predstavlja pomembno orodje za doseganje boljšega medkulturnega razumevanja in hkrati predstavlja ključno sestavino bogate kulturne dediščine Evrope. Poleg tega pa nam znanje čim več tujih jezikov odpira vrata na vse zahtevnejši trg dela.


Deli:

Na naši šoli, OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica, smo ta evropski praznik zaznamovali malo pozneje in z njim začeli prvi oktobrski dan. V sredo, 1. oktobra, smo imeli »večjezični radio«: prve štiri šolske ure smo se javljali po šolskem radiu, in sicer smo vsako uro v enem od jezikov, ki se jih učimo na naši šoli – v slovenščini, španščini, nemščini in angleščini – zastavili uganko, na katero so lahko učenci odgovarjali vse do petka. Naši odlični radijski napovedovalci so bili Janja Šeruga (ki je brala špansko uganko), Žiga Trček in Žan Korošec (ki sta brala angleško uganko), Jaka Kržič in Matic Rot (ki sta brala nemško uganko) ter Sonja Turšič in Matic Dobrovoljc (ki sta brala slovensko uganko). Učenci so svoje rešitve oddali v ugankarsko škatlo, v petek pa smo imeli žrebanje. Ravnatelj šole Daniel Horvat je zmagovalce slavnostno razglasil po radiu in jih obdaril s sladko nagrado.

Učenci so z navdušenjem poslušali uganke, iskali rešitve ter se v ogromnem številu odzvali z odgovori. Srečni izžrebanci so bili Gavrilo Bogić iz 2. A ter Matjaž Kos iz 7. A (z odgovorom »polž« na slovensko uganko), Taja Košir iz 3. B (z odgovorom »M« na angleško uganko), Katarina Švigelj iz 6. A (z odgovorom »milch« na nemško uganko) ter Lori Sevšek iz 6. A (z odgovorom »espejo« na špansko uganko).

Za aktiv tujih jezikov Mihaela Wabra Kucler 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.