Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 24.06.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno. Nastale bodo posamezne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 °C.
12°C | 22°C
ponedeljek, 23.06.2018
10°C | 22°C
torek, 25.06.2018
13°C | 21°C
sreda, 26.06.2018
11°C | 24°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 24.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

160 let Južne železnice na koledarčkih


PROSTOVOLJSTVO

| |
16.12.2016      19:47
A A

160 let Južne železnice na koledarčkihDeli:

Koledarčki z voznimi redi vlakov na relaciji Borovnica–Ljubljana so zopet tu. Za vas sva jih oblikovala spodaj podpisani ter Boštjan Pervinšek. Na naslovnici tokrat najdete najstarejšo upodobitev Borovnice (in borovniškega viadukta), ki jo je daljnega 13. aprila 1850, med bivanjem v sosednjem bistriškem gradu, izrisal cesarski inženir in arhitekt železnice Dunaj–Trst vitez Karl von Ghega. V letu 2017 namreč praznujemo 160-letnico slovesnega odprtja t. i. Južne železnice, ko se je sam presvitli cesar Franc Jožef z vlakom prvič popeljal iz cesarske prestolnice Dunaj v glavno pristanišče Trst. Sredino zapolnjuje miniaturni koledarček z godovnimi in državnimi prazniki ter lunami. Na zadnji strani pa je vozni red vlakov, kjer so posebej označeni vlaki, na katere je možno nesti kolo. Koledarčki so izšli v nakladi 3000 izvodov, večina jih bo raznesenih po gospodinjstvih, ostali pa bodo na voljo na borovniški železniški postaji oz. jih bo Turistično društvo Borovnica uporabljalo kot promocijsko gradivo na sejmih in drugih prireditvah. Sponzorja letošnjih koledarčkov sva spodaj podpisani in Igor Trček. Zakaj? Zakaj pa ne. Tudi na tem mestu prisrčno voščiva srečno novo leto 2017 vsem občankam in občanom ter še posebej tistim, ki si iz leta v leto neumorno prizadevate, da bi obupala nad Borovnico. Morda vam v prihodnjem letu vendarle uspe … ne, saj se hecam. Ne bo vam uspelo.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!