Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Z borovniško zastavo v srce Slovenije


OBČINSKE

| |
27.04.2013      13:08
A A

Z borovniško zastavo v srce SlovenijeDeli:

Na GEOSS-u (središču Slovenije) je 7. aprila, ob dnevu slovenske zastave, že petnajsto leto zapored potekala prireditev v spomin na veliko dejanje rodoljuba Lovra Tomana, ki je daljnega leta 1848 v Ljubljani prvič izobesil slovensko zastavo. Slavnosti z mašo za domovino, ki jo je v cerkvi sv. Andreja na Vačah daroval sam kardinal dr. Franc Rode, in s slavnostnim govorom predsednika Boruta Pahorja so se udeležili praporščaki in zastavonoše številnih slovenskih občin, društev in organizacij. Z njimi sem korakal tudi spodaj podpisani svetnik. A tokrat žal le z občinsko zastavo, saj je naš župan brez vsake obrazložitve prepovedal udeležbo borovniškega občinskega prapora na prireditvi. Začudenje nad županovim ravnanjem, ki se je v preteklih letih vedno strinjal z udeležbo prapora, so z menoj delili tudi drugi udeleženci in še posebno organizatorji prireditve. Praznik slovenske zastave na GEOSS-u je namreč namenjen krepitvi slovenske nacionalne zavesti, prek državne zastave pri narodu in prek prapora pri lokalni skupnosti, v kateri živimo. "Morda ste opazili, da sem kot predsednik republike na športne in tudi druge prireditve začel hoditi z zastavo," je zbrane nagovoril predsednik Borut Pahor, svoje dejanje pa pojasnil kot spodbudo ljudem, da bi v zastavi videli "inspiracijo in pripadnost nečemu, kar je dobrega in nas povezuje". "Da" povezovanju in "ne" umetnim političnim razprtijam ter vaškemu zdraharstvu pa so na to lepo aprilsko nedeljo vzklikali tudi drugi slavnostni govorniki.

 

Damjan Debevec, občinski svetnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.