Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Z borovniško zastavo v srce Slovenije


OBČINSKE

| |
27.04.2013      13:08
A A

Z borovniško zastavo v srce SlovenijeDeli:

Na GEOSS-u (središču Slovenije) je 7. aprila, ob dnevu slovenske zastave, že petnajsto leto zapored potekala prireditev v spomin na veliko dejanje rodoljuba Lovra Tomana, ki je daljnega leta 1848 v Ljubljani prvič izobesil slovensko zastavo. Slavnosti z mašo za domovino, ki jo je v cerkvi sv. Andreja na Vačah daroval sam kardinal dr. Franc Rode, in s slavnostnim govorom predsednika Boruta Pahorja so se udeležili praporščaki in zastavonoše številnih slovenskih občin, društev in organizacij. Z njimi sem korakal tudi spodaj podpisani svetnik. A tokrat žal le z občinsko zastavo, saj je naš župan brez vsake obrazložitve prepovedal udeležbo borovniškega občinskega prapora na prireditvi. Začudenje nad županovim ravnanjem, ki se je v preteklih letih vedno strinjal z udeležbo prapora, so z menoj delili tudi drugi udeleženci in še posebno organizatorji prireditve. Praznik slovenske zastave na GEOSS-u je namreč namenjen krepitvi slovenske nacionalne zavesti, prek državne zastave pri narodu in prek prapora pri lokalni skupnosti, v kateri živimo. "Morda ste opazili, da sem kot predsednik republike na športne in tudi druge prireditve začel hoditi z zastavo," je zbrane nagovoril predsednik Borut Pahor, svoje dejanje pa pojasnil kot spodbudo ljudem, da bi v zastavi videli "inspiracijo in pripadnost nečemu, kar je dobrega in nas povezuje". "Da" povezovanju in "ne" umetnim političnim razprtijam ter vaškemu zdraharstvu pa so na to lepo aprilsko nedeljo vzklikali tudi drugi slavnostni govorniki.

 

Damjan Debevec, občinski svetnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
26.11.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.