Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Aprila dobimo profesionalnega župana, radarje ......


OBČINSKI SVET

| |
16.01.2015      5:44
A A

Aprila dobimo profesionalnega župana, radarje pa že prejZa tekoče vzdrževanje cest je šlo kar 95 tisoč evrov več od načrtovanega.
Za tekoče vzdrževanje cest je šlo kar 95 tisoč evrov več od načrtovanega.
Deli:

Na svoji drugi redni seji, 18. decembra 2014, je novoizvoljeni občinski svet sprejemal rebalans Proračuna za leto 2014, potrjeval delovna telesa ter vaške odbore, odločal o davščinah in prvič podajal pobude in vprašanja. Ravno pri zadnjem je prišlo tudi do prvega kratkega stika med županom in svetom. Župan je namreč predlagal, da bi se točka pobud in vprašanj pomaknila na konec dnevnega reda in bi se bolj posvetili vsebinskim točkam seje, svet pa nad tem ni bil pretirano navdušen in je predlog soglasno zavrnil. Nadaljevalo se je s stališčem svetnic NSi, da je bila komisija za mandatna vprašanja na prejšnji seji imenovana v neskladju s statutom ter zagotovilom tajnika občine, da se bo o tem pridobilo pisno pravno mnenje. Točka svetniških pobud in vprašanj se je potem vrtela bolj ali manj okrog županove napovedi, da bo občina kot zadnja od ustanoviteljic MIRED z novim letom uvedla premične merilnike hitrosti vozil oz. radarje. Nekateri so bili za, drugi proti, župan pa je bil – ob spominu na več kot deset smrtnih žrtev na »brežanki« – neomajen: »Cilj so življenja, ne komoditeta.«

Med drugim so padle pobude za nove hidrante na Bregu, ureditev parka »Pod kostanji« in novega prehoda za pešce čez regionalno cesto na Bregu, za zmanjšanje števila luči pri blokih in premestitev teh na Laze, pa revizijo odloka, ki določa višino priključnine za kanalizacijo ter vprašanje, čemu mora občina plačevati kazni za deponijo na Dolu, če pa se ve za povzročitelja. Na vse, razen zadnjega, je bil odgovor, da občina že dela ali pa bo v kratkem začela izvedbo predlaganih zadev. Župan je svetnike obenem obvestil, da s 1. aprilom 2015 nastopi funkcijo kot profesionalni župan.

Občinski svet si je po opravljenem postopku zbiranja predlogov izvolil tudi delovna telesa in imenoval predstavnike v javne zavode. V odboru za družbene dejavnosti bodo sedeli Darko Mršić (predsednik), Rok Šmon, Špela Zalar, Damjana Karlo, Marko Brlogar, v odboru za gospodarstvo, kmetijstvo in turizem Marija Čepon (predsednica), Josip Belović, Mateja Šebenik, Matevž Šivic, Bojan Kovačevič, v odboru za prostorsko planiranje, gospodarjenje z nepremičninami in varstvo okolja Špela Zalar (predsednica), Janko Smole, Jelka Kos, Edvard Bešlagič, Ciril Cerk, v komisiji za statutarno-pravna vprašanja Siniša Pezelj (predsednik), Matjaž Ocepek, Bojana Mazi, v nadzornem odboru Peter Črnilogar, Bojana Mazi, Marinka Novak, v svetu za preventivo in vzgojo v cestnem prometu pa Andrej Podržaj (predsednik), Vilijem Jereb, Dean Stepančič, Matevž Snoj, Dajana Jovanovič, Bogomir Celarc in Jernej Nučič. V svet Območne izpostave Javnega sklada za kulturne dejavnosti Vrhnika je bila imenovana Milena Škulj, v Komisijo za izdajanje glasila Naš časopis Darko Mršić in dr. Andrej Čampa, v Nadzorni svet JP KPV, d. o. o., pa Siniša Pezelj. Potrjeni so bili tudi vsi vaški odbori v predlagani sestavi, razen borovniškega, saj je komisija za mandatna vprašanja vztrajala, da je bil nesklepčen in bi ga morali ponoviti. Župan in občinski tajnik sta sicer zagovarjala stališče, da pogoj sklepčnosti v preteklosti nikdar ni bil ovira za potrditev in je malo verjetno, da bo z novim sklicem ta dosežena. Večina svetnikov, iz vrst SMC, SD, SDS in Desusa, med katerimi so bili tudi nekateri, ki so sicer sami predlagali posameznike v taisti odbor in ga na zboru občanov javno podprli, je nato glasovala proti njegovemu imenovanju.

Svetnike je zatem čakal še rebalans Proračuna za leto 2014, kjer pa je šlo glede na datum seje bolj za ugotavljanje stanja kot pa neke dejanske spremembe. Prihodkov je bilo namesto ocenjenih 7,067.000 evrov za milijon in 118 tisočakov manj. Razlog naj bi bila manjša realizacija pri gradnji kanalizacije in čistilne naprave ter s tem manj transferjev iz državnega proračuna oz. kohezijskih skladov. S tem je povezan za kar 1,610.000 evrov manjši odhodek za čistilno napravo ter kanalizacijo Breg - Pako, za 33 tisoč je bilo manj odhodkov pri zimskem vzdrževanju cest in javnih površin, a kar za 95 tisoč več pri tekočem vzdrževanju lokalnih cest, izvedlo se ni investicije v Zdravstveno postajo (32 tisoč evrov) – za 16 tisočakov manj je šlo tudi pri energetski prenovi, kanalizacije na Mikuževi ulici (27 tisoč evrov), vodovoda v Kotih (23 tisoč evrov), povezave med Gradišnikovo in Mikuževo ulico (15 tisoč evrov), prehoda za pešce na Bregu (10 tisoč evrov), investicij v občinska stanovanja (10 tisoč evrov), ureditve parka na Bregu (9 tisoč evrov) in drugega, zato pa se je porabilo več denarja pri vodovodu v Ohonici (52 tisoč evrov), za subvencije tržnih najemnin (40 tisoč evrov), za ureditev ceste na Jelski grič (34 tisoč evrov) – prenos plačila v to leto, za subvencije staršem otrok v drugih vrtcih (30 tisoč evrov), postopke zadolževanja (19,8 tisoč evrov), za prispevke ZZZS za nezavarovane osebe (13 tisoč evrov), tekoče vzdrževanje javne razsvetljave  (7 tisoč evrov) in drugo. Vsega skupaj za 1,628.000 evrov manj odhodkov. Rebalans so podprli vsi svetniki razen svetnic NSi. Ostala jim je le še točka dviga nadomestila za uporabo stavbnih zemljišč, ki naj bi občini na letni ravni prinesel do 600 evrov več kot do zdaj. Kljub pestri razpravi o smiselnosti dviga glasov proti ni bilo.

 

Damjan Debevec, foto: IT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.