Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
18°C
2°C
JUTRI
20°C
3°C
Deli
3995

Vožnja v naravi je kazniva!

Na območju občine Borovnica zadnje mesece opažamo porast vožnje z motorji za kros in štirikolesniki v naravnem okolju.

Vse voznike obveščamo, da vožnjo v gozdovih Zakon o ohranjanju narave omejuje oz. prepoveduje. Tako je vožnja v gozdu zunaj gozdnih cest dovoljena le za gospodarjenje z gozdovi ali za reševanje ljudi oziroma premoženja. Kros motorji ne sodijo na cesto in v gozd, ampak na poligon za motokros ali območja, namenjena terenski vožnji. Divja vožnja po naravi, s katero se uničuje gozdne ceste, kmetijske površine in podrast v gozdovih, ni dovoljena. Z divjo vožnjo po gozdu se ogroža sprehajalce, s hrupom pa vznemirja živali. Občane prosimo, da pristojno policijsko upravo ali gozdarsko inšpekcijo obveščajo o storilcih kaznivih dejanj, ki grobo kršijo zakon in cestnoprometne predpise ter etična načela. V gozdu smo le obiskovalci, zato moramo upoštevati gozdni bonton, ki je dosegljiv na  povezavi: https://www.gozd-les.com/obisk-gozda/gozdni-bonton.

Občina Borovnica

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi