Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

oblačno
3°C | 7°C
sobota, 20.01.2018
1°C | 4°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 6°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vizija trajne mobilnosti Borovnica 2030


OBČINSKE

| |
07.12.2017      12:49
A A

Vizija trajne mobilnosti Borovnica 2030Deli:

Občina Borovnica je tako po cestah kot predvsem železnici dobro dostopna in ima razvito visoko kulturo sobivanja ter medsebojnega upoštevanja različnih udeležencev v prometu. To ob temeljito posodobljenih cestah in železnici ter pametno oblikovanem in s pametnimi tehnologijami opremljenem  prometnem prostoru vsem omogoča varne poti v službo, šolo ter po različnih opravkih v službenem in prostem času. Obenem zagotavlja pestro izbiro kombinacij potovalnih načinov, zmanjšanje obremenitev s hrupom, izpusti onesnaževal zraka in toplogrednimi plini ter podpira razvoj turizma in novih oblik podjetništva.

 

Varnost: visoka raven medsebojnega upoštevanja in spoštovanja udeležencev v prometu, bolj varna prometne infrastrukture ter inteligentne rešitve za spremljanje prometa in prilagajanje prometnih režimov.

 

Dobra dostopnost: hiter in za vse neoviran dostop do uradov, gostinskih in trgovskih lokalov ter turističnih točk v občini kot tudi glavnih regionalnih prometnih vozlišč ter Vrhnike in Ljubljane.

 

Kombinirana in aktivna mobilnost: večina krajših razdalj se opravi peš, s kolesom ali fleksibilnimi oblikami javnega prevoza, večina poti na delo ali izobraževanje pa s kombinacijami aktivne mobilnosti ter hitrega in udobnega javnega potniškega prometa.

 

Inovativnost: visok delež vozil z alternativnimi pogoni in nizkimi oz. ničelnimi izpusti, inovativni, fleksibilni in inteligentni prometni režimi, velik delež sopotništva in souporabe vozil ter fleksibilni javni prevoz v občini na osnovi prevozov na klic in samovozečih vozil.

 

Strpnost, medgeneracijska povezanost in zadovoljstvo: pozornost in upoštevanje šibkejših udeležencev v prometu, visok delež kolesarjenja in pešačenja otrok v šolo v spremstvu starejših, javni prostori kot priložnosti za nova druženja, prometna infrastruktura tudi v funkciji rekreacije in doživljanja narave.

OU
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!