Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Zvečer in ponoči se bo delno razjasnilo. Po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Zjutraj bo oblačnost od juga pričela naraščati. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, ob morju okoli 15 °C.
14°C | 23°C
četrtek, 24.05.2018
15°C | 24°C
petek, 25.05.2018
15°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 27°C
nedelja, 27.05.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vizija trajne mobilnosti Borovnica 2030


OBČINSKE

| |
07.12.2017      12:49
A A

Vizija trajne mobilnosti Borovnica 2030Deli:

Občina Borovnica je tako po cestah kot predvsem železnici dobro dostopna in ima razvito visoko kulturo sobivanja ter medsebojnega upoštevanja različnih udeležencev v prometu. To ob temeljito posodobljenih cestah in železnici ter pametno oblikovanem in s pametnimi tehnologijami opremljenem  prometnem prostoru vsem omogoča varne poti v službo, šolo ter po različnih opravkih v službenem in prostem času. Obenem zagotavlja pestro izbiro kombinacij potovalnih načinov, zmanjšanje obremenitev s hrupom, izpusti onesnaževal zraka in toplogrednimi plini ter podpira razvoj turizma in novih oblik podjetništva.

 

Varnost: visoka raven medsebojnega upoštevanja in spoštovanja udeležencev v prometu, bolj varna prometne infrastrukture ter inteligentne rešitve za spremljanje prometa in prilagajanje prometnih režimov.

 

Dobra dostopnost: hiter in za vse neoviran dostop do uradov, gostinskih in trgovskih lokalov ter turističnih točk v občini kot tudi glavnih regionalnih prometnih vozlišč ter Vrhnike in Ljubljane.

 

Kombinirana in aktivna mobilnost: večina krajših razdalj se opravi peš, s kolesom ali fleksibilnimi oblikami javnega prevoza, večina poti na delo ali izobraževanje pa s kombinacijami aktivne mobilnosti ter hitrega in udobnega javnega potniškega prometa.

 

Inovativnost: visok delež vozil z alternativnimi pogoni in nizkimi oz. ničelnimi izpusti, inovativni, fleksibilni in inteligentni prometni režimi, velik delež sopotništva in souporabe vozil ter fleksibilni javni prevoz v občini na osnovi prevozov na klic in samovozečih vozil.

 

Strpnost, medgeneracijska povezanost in zadovoljstvo: pozornost in upoštevanje šibkejših udeležencev v prometu, visok delež kolesarjenja in pešačenja otrok v šolo v spremstvu starejših, javni prostori kot priložnosti za nova druženja, prometna infrastruktura tudi v funkciji rekreacije in doživljanja narave.

OU
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!