Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vasi so izbrale svoje zastopnike


OBČINSKE

| |
11.12.2014      8:11
A A

Vasi so izbrale svoje zastopnikePoložnice za novo čistilno napravo naj bi dobila vsa borovniška gospodinjstva, ki so oz. bodo nanjo priključena.
Položnice za novo čistilno napravo naj bi dobila vsa borovniška gospodinjstva, ki so oz. bodo nanjo priključena.
Deli:

Z volitvami in novim občinskim svetom je avtomatično prenehal mandat vsem dosedanjim odborom in komisijam, med njimi tudi vaškim odborom kot zastopnikom interesov vaških skupnosti. V prvem tednu decembra je tako župan po vrsti skliceval zbore občanov po vaseh borovniške občine, da bi si izvolili nove zastopnike oz. potrdili dosedanje. Prva je zborovala Borovnica, ki je imela kot največja vaška skupnost pravzaprav edina težave s sklepčnostjo. Po Statutu občine bi namreč moralo biti prisotnih 5 % oz. skoraj sto vaščanov. Ker pa se to ni zgodilo prvič, je končna odločitev, ali ponovno sklicati zbor ali ne, v rokah občinskega sveta. V njegovih rokah je tudi pobuda, da bi se spremenil statut in borovniška skupnost razdelila na več četrti, kar naj bi prineslo večji angažma občanov v njih. Kakorkoli, dosedanji odbor se je kolektivno odločil, da ne bo znova kandidiral, predvsem zaradi slabih izkušenj v preteklem mandatu, ko jih je občinska oblast večinoma ignorirala. Zato je bil izvoljen novi, v sestavi Mario Blagojević, Igor Cotman, Damjan Debevec, Daša Kolar in Franc Stražišar. Razprava pa je tekla še vse od financiranja občine do protipoplavnih ukrepov in problematičnih delov lokalnih cest. Vaškemu odboru Breg - Pako so vaščani po drugi strani zgolj podaljšali staž, saj jih zagnanost še ni minila, ljudje pa jih tudi podpirajo. Odborniki Blaž Kovač, Tina Vuleta in Bojan Peršin se bodo tudi v prihodnjem obdobju največ ukvarjali s projektom izgradnje kanalizacije, kjer naj bi občani že v kratkem dobili informativne izračune glede priključnine. Vaščane je še zanimalo, zakaj se Fenolit ne bo priključil na občinsko kanalizacijo, kdaj bo pločnik ob regionalni cesti, opozarjali so na pomanjkanje parkirnih mest in drugo. Kanalizacija je bila prav tako prevladujoča tema zbora vaščanov Dola in Laz, kjer pa dosedanji odborniki niso želeli nadaljevati mandata, četudi so po oceni navzočih dosegli pomembne premike ravno na omenjenem področju. Tudi tod je bilo obljubljeno, da bodo ljudje dobili informativne izračune glede priključnine na kanalizacijo, in pa predvsem, da bo strošek nove čistilne naprave padel na vse občane, ki so nanjo priključeni, in ne zgolj njih. Niso pa vaščani zgolj zahtevali tega in onega, temveč so se organizirali in zbrali 50 podpisanih izjav občanov, ki so se pripravljeni takoj priključiti na optično omrežje, kar predstavlja četrtino vseh hiš na območju. Ali bo glede na zaključek gradnje kanalizacije na tem koncu kaj iz tega, še ni znano, so si pa vaščani izvolili nov odbor, ki si bo za to prizadeval: Miran Menart, Marko Žitko in Drago Rot. Na drugem koncu doline, v Kotih, ki so razdrobljeni na tri najmanjše vaške skupnosti, vaščani niso najbolje sprejeli županovega predloga združitve le-teh. Ostalo je po starem, naknadno pa sta bila sklicana še preostala zbora vaščanov. Na Brezovici pri Borovnici, ki pokriva še Dražico in Niževec, so si izvolili oz. bolj potrdili stare odbornike Cirila Trčka, Mileno Škulj in Mira Kržiča. Vaški odbor Ohonica, ki ima v sklopu še Lašče in Pristavo, bodo zastopali Klemen Košir, Karel Nikolavčič ter Jernej Švigelj, v Zabočevu pa so vaščani zastopstvo poverili Vinku Koširju, Simonu Sočiču in Slavici Marti Ošaben. Po pričakovanjih je bilo tu še največ razprave na temo vodovoda. Vaške odbore mora sicer skladno z občinskim statutom še vedno potrditi občinski svet, a občani so svoje že povedali.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.