Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, v vzhodni polovici Slovenije bo znova pričelo rahlo snežiti. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem, kjer bo pihala šibka do zmerna burja, okoli 3 °C.
-2°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Rešitev starih težav daje polet novim ......


OBČINSKE

| |
13.02.2018      8:04
A A

Rešitev starih težav daje polet novim projektom


Na območju Brega pri Borovnici, tik nad staro železniško progo, se je leta 1985 za potrebe takratne oskrbe začela gradnja 600 m3 velikega dvoceličnega vodohrana.


Deli:

Občina Borovnica je ob koncu leta 2017 dokončno uredila lastništvo tako 969 m2 velikega zemljišča, na katerem stoji vodohran, kot tudi 1747 m2 ceste, ki poteka ob vodohranu. Po 32 letih je tako končno urejeno zemljiškoknjižno stanje. S tem se je končala agonija negotovosti in različnih interpretacij zatečenega stanja. Rešitev stanja je tudi pogoj za začetek gradnje vodovodnega sistema za objekte na območju stare proge na Bregu. Sprojektiran je nov vodovod, in sicer v dveh odsekih V1 in V2. Gradnja naj bi se začela sredi leta 2018. Vodovodni odsek V1, iz katerega se bodo oskrbovali s čisto pitno vodo bližnji stanovanjski objekti ob stari progi na Bregu pri Borovnici, bo dolg 557 m. Funkcija novega cevovoda bo tudi zagotavljanje požarne varnosti, zato bodo na omenjenem vodovodnem odseku (V1) trije novi nadzemni hidranti DN 80. Na najvišji točki cevovoda bo tudi avtomatski zračnik za odzračevanje. Vodovodni odsek V2 bo dolg 105 m in bo potekal po tehnično zahtevnem, strmem pobočju. Vodohran bo na višini 294 m povezan z vodovodnim sistemom ob asfaltni lokalni cesti. Z izgradnjo vodovodnega odseka V2 se bodo izboljšale hidravlične razmere celotnega vodovodnega sistema v občini Borovnica. Naložba je v celoti predvidena v proračunu 2018. V letu 2019 ji bo, skladno s potrjenim dokumentom identifikacije investicijskega projekta, ki je bil obravnavan tudi na seji občinskega sveta, sledila še ureditev ceste po stari progi. Zahvaljujemo se vsem lastnikom ob trasi za soglasja in služnost, da smo lahko pridobili gradbeno dovoljenje. 

Andrej Klemenc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!