Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
3°C
3°C
JUTRI
0°C
-4°C
Deli
3995

Rešitev starih težav daje polet novim projektom

Na območju Brega pri Borovnici, tik nad staro železniško progo, se je leta 1985 za potrebe takratne oskrbe začela gradnja 600 m3 velikega dvoceličnega vodohrana.

Občina Borovnica je ob koncu leta 2017 dokončno uredila lastništvo tako 969 m2 velikega zemljišča, na katerem stoji vodohran, kot tudi 1747 m2 ceste, ki poteka ob vodohranu. Po 32 letih je tako končno urejeno zemljiškoknjižno stanje. S tem se je končala agonija negotovosti in različnih interpretacij zatečenega stanja. Rešitev stanja je tudi pogoj za začetek gradnje vodovodnega sistema za objekte na območju stare proge na Bregu. Sprojektiran je nov vodovod, in sicer v dveh odsekih V1 in V2. Gradnja naj bi se začela sredi leta 2018. Vodovodni odsek V1, iz katerega se bodo oskrbovali s čisto pitno vodo bližnji stanovanjski objekti ob stari progi na Bregu pri Borovnici, bo dolg 557 m. Funkcija novega cevovoda bo tudi zagotavljanje požarne varnosti, zato bodo na omenjenem vodovodnem odseku (V1) trije novi nadzemni hidranti DN 80. Na najvišji točki cevovoda bo tudi avtomatski zračnik za odzračevanje. Vodovodni odsek V2 bo dolg 105 m in bo potekal po tehnično zahtevnem, strmem pobočju. Vodohran bo na višini 294 m povezan z vodovodnim sistemom ob asfaltni lokalni cesti. Z izgradnjo vodovodnega odseka V2 se bodo izboljšale hidravlične razmere celotnega vodovodnega sistema v občini Borovnica. Naložba je v celoti predvidena v proračunu 2018. V letu 2019 ji bo, skladno s potrjenim dokumentom identifikacije investicijskega projekta, ki je bil obravnavan tudi na seji občinskega sveta, sledila še ureditev ceste po stari progi. Zahvaljujemo se vsem lastnikom ob trasi za soglasja in služnost, da smo lahko pridobili gradbeno dovoljenje. 

Andrej Klemenc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij