Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
1°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
2°C | 3°C
torek, 20.11.2018
3°C | 2°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 8h
V nedeljo dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegali hitrost 100 km/h.
1°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinski svet potrdil prometno strategijo


OBČINSKE

| |
14.03.2018      9:40
A A

Občinski svet potrdil prometno strategijoDeli:

Občinski svet Občine Borovnica je na svoji 26. redni seji dne 22. 2. 2018 med drugim sprejel tudi sklep, s katerim je potrdil predlog Celostne prometne strategije Občine Borovnica. S tem se je končal skoraj leto dolg proces priprave strateškega dokumenta za razvoj prometa in mobilnosti v občini. Ta je potekal skladno s Smernicami za pripravo CPS, ki jih je pripravilo Ministrstvo za infrastrukturo. Tako je izpolnjen tudi pogoj za kandidiranje na razpisih za evropska in državna sredstva za razvoj trajnostne mobilnosti.

Ključne ugotovitve CPS Občine Borovnica so, da se je v zadnjih petih letih kljub znatnemu povečanju prebivalstva in števila registriranih motornih vozil v občini prometna varnost izboljšala, obremenitev glavne prometne žile – regionalne ceste med Vrhniko in Podpečjo, pa se ni povečal, medtem, ko se je zelo povečalo število potnikov na vlakih do Ljubljane in nazaj. Nadaljnje izboljšanje prometne varnosti ter večji delež aktivne mobilnosti (pešačenje, kolesarjenje) sta možna samo ob predhodni obnovi in rekonstrukciji cest, izgradnji ustrezne infrastrukture za kolesarje in pešce ter spremembi prometnih režimov in prometne kulture. Za večji delež javnega prometa pa bo potrebno povečati število vlakov do Ljubljane in uvesti javni prevoz na klic za relacije znotraj občine in do Vrhnike, veliko pa bi prispevali tudi uvedba mestnega potniškega železniškega prometa v Ljubljani in taktnega železniškega prometa v Ljubljanski urbani regiji.

Občinska uprava na osnovi CPS Občine Borovnica pospešeno pripravlja prijavo gradnje sodobnega parkirišča za 99 avtomobilov in 50 koles pri železniški postaji Borovnica na aktualni razpis Ministrstva za infrastrukturo za gradnjo parkirišč »Parkiraj in presedi« (P+R), v pripravi pa sta tudi prijava na razpis omenjenega ministrstva za ukrepe za izboljšanje trajnostne mobilnosti v urbanih središčih ter prijava projekta izgradnje varne povezave za kolesarje in pešce med središčem Borovnice in Pakom za pridobitev sredstev iz »Dogovora za razvoj regij«.

O celotnem procesu priprave CPS Občine Borovnica si lahko preberete več na spletni strani: http://www.borovnica.si/wp-admin/post.php?post=3875&action=edit , kje si poleg samega dokumenta lahko ogledate tudi vsa poročila in gradiva z različnih dogodkov, ki so botrovali njenemu nastanku.

AK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!