Logo MojaObčina.si

Borovnica

JUTRI
16°C
11°C
SRE.
23°C
12°C
Deli
3995

Kdaj bo zaživel otroški grad?

Otroški grad bo zaživel prihodnje leto, če bodo za zagotovitev varnosti zagotovljena proračunska sredstva.

Na začetku poletja je nasproti vhoda v nekdanjo industrijsko cono Liko začelo nastajati novo otroško igrišče v obliki lesenega otroškega gradu. Prvi takšen grad, v celoti plod domačega znanja, materialov in dela, se je lani pojavil v enem izmed vrtcev v občini Postojna. Otroci so ga navdušeno sprejeli in po besedah ravnateljice pomaga povezovati otroke z drugo dimenzijo časa, v katerem je bilo življenje drugačno, ter razvijati socialne stike in simbolno igro. Dober glas seže v deveto vas in tako je glas o postojnskem otroškem gradu prišel tudi do Borovnice. Po ogledu gradu je župan Bojan Čebela dal pobudo za postavitev podobnega in mu namenil občinsko zemljišče ob križišču Mejačeve in Gradišnikove ulice. Postavitev otroškega gradu v Borovnici je bila v celoti podprta s sponzorskimi prispevki obstoječih in novih podjetij na oživljenem območju Struge, kjer je nekoč domovalo propadlo lesno-predelovano podjetje Liko. Na ta način je bilo zbranih dovolj sredstev za postavitev gradu in varovalne ograje okoli njega. Kot lesena struktura nasproti vhoda v nekdanji Liko tudi otroški grad ohranja spomin na žalostno propadlega borovniškega »industrijskega velikana« in celotno večstoletno tradicijo žagarstva in lesarstva v Borovniški dolini. Seveda pa bo v prvi vrsti namenjen otroški igri.
Otroci so lahko grad preizkusili 14. julija v sklopu Praznika borovnic in bili navdušeni. Da bi se lahko varno igrali  tudi brez  stalnega nadzora vzgojiteljic ali staršev, pa bo grad treba opremiti še z varnostno opremo in zagotoviti varen vhod. V gradu se lahko istočasno na precej omejenem prostoru igra večje število otrok različnih starosti,  leži pa ob dveh prometnih cestah. Z vidika zagotavljanja varnosti ga tako ni mogoče primerjati z otroškima igriščema pri novem blokovskem naselju in Športnem parku Borovnica. Poleg tega bo treba ob gradu postaviti tudi klopi in zasaditi drevesa. Vsega tega s sponzorskimi sredstvi ne bo mogoče zagotoviti, zato bo treba zagotoviti sredstva v občinskem proračunu za leto 2019. Za prihodnji občinski svet in župana bo zagotavljanje varnosti in vzdrževanje ter zavarovanje tveganj na območju gradu še dodaten izziv in motiv za to, da se najdejo sistemske rešitve za upravljanje tovrstne in podobne (športno-rekreacijske) infrastrukture. Na javnih igri, športu in rekreaciji namenjenih  površinah bo za varno igro vseh, ne le otrok, treba najti nove rešitve. Izhodišča za to bodo vsebovali akcijski načrti na področju športa, rekreacije, kulture in turizma, ki bodo pripravljeni do konca leta.     

 

Občinska uprava

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi