Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
15°C
-2°C
JUTRI
15°C
-2°C
3116

Javni poziv

Na podlagi 3. člena Odloka o občinskih priznanjih občine Borovnica (Ur. l. RS, št. 23/07) objavljamo javni poziv za zbiranje predlogov za podelitev občinskih priznanj občine Borovnica za leto 2017.

 

Priznanja občine

  1. naziv častni občan občine Borovnica ima pomen priznanja za življenjsko delo posameznika,
  2. zlata plaketa občine Borovnica ima pomen zahvale in priznanja za dolgoletno uspešno delo na različnih področjih,
  3. priznanje občine Borovnica ima pomen priznanja za izredne dosežke v zadnjem letu dni.

 

  1. Naziv častni občan občine Borovnica

            Najvišje častno priznanje Občine Borovnica je naziv častni občan občine Borovnica.           

            Naziv je priznanje posamezniku za njegovo življenjsko delo. Podeli se za tiste

            trajne dosežke na znanstvenem, ekonomskem, kulturnem, razvojnem, vzgojno-

            izobraževalnem, športnem, naravovarstvenem, humanitarnem  ali še katerem

            drugem področju dela posamezniku, ki je s svojim delovanjem tako prispeval k

            razvoju, ugledu in uveljavitvi Občine  Borovnica, da ima to trajni pomen. Naziv častni

            občan občine Borovnica se lahko podeli največ enkrat vsake štiri leta.

  1. Zlata plaketa občine Borovnica

Je drugo najvišje občinsko priznanje. Ima pomen zahvale in priznanja za dolgoletno uspešno delo na različnih področjih. Podeli se tistim posameznikom, organizacijam in skupinam, ki so dosegali izjemne uspehe in dosežke na svojih področjih delovanja v daljšem časovnem obdobju na vseh področjih ustvarjalnosti in dela. Podeli se največ dve plaketi na leto.

  1. Priznanje občine Borovnica

Je tretje najvišje občinsko priznanje. Ima pomen priznanja za izredne dosežke v zadnjem letu dni. Podeli se tistim posameznikom, organizacijam in skupinam, ki so dosegli izjemne uspehe in dosežke na svojih področjih delovanja v obdobju zadnjega leta na vseh področjih ustvarjalnosti in dela. Ima značaj spodbude za prejemnike in njihovo nadaljnje tvorno delo, ki ima poseben pomen za razvoj in napredek občine Borovnica. Podelita se največ dve priznanji letno.

 

Kandidate za priznanja občine lahko predlagajo občani, posamezniki ali skupine občanov in organizacije. Upoštevani bodo predlogi, ki jih bo Občina Borovnica dobila do vključno 10. maja 2017 do 12. ure. Predloge posredujte v pisni obliki na obrazcu, ki ga dobite v Občini Borovnica ali na spletni strani občine Borovnica. Predlagatelj in kandidat za priznanje ne moreta biti ena in ista oseba. O podelitvi priznanj odloča občinski svet na predlog komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja. Slavnostna podelitev priznanj bo ob občinskem prazniku.

 

Številka: 094/0001/2007-44

Datum:   3. 4. 2017

 

OBČINA BOROVNICA                                        KOMISIJA ZA MANDATNA

     OBČINSKI SVET                                               VPRAŠANJA, VOLITVE IN IMENOVANJA

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!