Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
22°C
5°C
JUTRI
22°C
6°C
3995

Delegacija občine Stanari si je ogledala ČN Borovnica

V četrtek, 12. aprila, si je manjša delegacija Opčine Stanari iz Republike Srpske iz Bosne in Hercegovine, ki jo je vodil župan Dušan Panić, pod strokovnim vodstvom predstavnikov podjetja Hidroinženiring ogledala čistilno napravo Borovnica. Ob tej priložnosti so se v prostorih ČN na kratko srečali tudi z županom Bojanom Čebelo in direktorjem občinske uprave mag. Jernejem Nučičem. Obljubili so, da se v večjem številu vrnejo na Praznik borovnic 2018, kamor jih je povabil borovniški župan. Občina Stanari, kjer skrbijo za dnevni kop lignita in deluje sodobna 300 MW termoelektrarna, načrtuje izgradnjo sistema za odvajanje in čiščenje odpadnih vod. Zaradi kombinacije gravitacijske in vakuumske tehnike ter sodobne tehnologije ultrafiltracije je ČN Borovnica kot referenčni objekt zanimiva tudi za načrtovanje čistilne naprave v občini Stanari. (AK)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi